Chlap, co při folkovém koncertě chodil

V první únorové pondělí jsem byl v pražské Lucerně na koncertě The Swell Season, tedy oscarového tandemu Markéta Irglová a Glen Hansard. Objektivně jsem musel uznat, že ti dva dokážou napsat pěknou písničku, jejíž atmosféra má jakýsi vtahovací mechanismus, násosku, kterou posluchač jako na skluzavce projede dovnitř.

Subjektivně mě to ale trochu uspávalo. Tím spíš, když přistihnout ty dva při veselém zpívání nebo pódiovém jančení lze jen když vypadnou z role.

Jak jsem tak v té Lucerně místy mžoural a očumoval žluté stěny, všiml jsem si postaršího chlápka, který si vybral místo v ochozu v přízemí vlevo. Furt chodil. V podstatě celý koncert zevloval ode zdi k ochozu, odkud letmo mrknul na ty dva na pódiu, pak zase zpátky a tu a tam vypochodoval i do foyeru v přízemí, kde se ale vždycky trochu polekal poněkud udivených pohledů nás malátných.

Spočítal jsem si, že při půldruhahodinovém koncertu při skromné rychlosti dva kilometry v hodině ušel tenhle koncertní turista dva a půl kilometru. A nemusel vlakem nikam do lesa nebo autobusem za město.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)