Hokejisté vypadli, bude klid

Naši hokejisté vypadli ve čtvrtfinále olympiády ve Vancouveru. Mám z toho smíšené pocity. Na jednu stranu je to škoda, protože medaile z jakéhokoliv kovu by byla fajn. Na stranu druhou jsem rád, že se mi nestane to, co v osmadevadesátém roce po vítězství Jágrovy a Haškovy party v Naganu.
Tehdy se fanouškem a vlastencem stal přes noc kde kdo a podle toho to u nás vypadalo. Po finálovém vítězství jsem byl na cestě autobusem do Prahy a co čert nechtěl, v jakési díře vyskočili před kilometry poklidně ukrajující karosu salónní fandové, notně zpití a agresivní, zastavili autobus a nutili nás, abychom skákali, protože jinak prý nejsme Češi.
Kdyby se lidé uvnitř poslušně nerozhopsali a nehulákali ono připitomělé „Kdo neskáče, není Čech“ (což jsem chápal i jako bezohledný útok na invalidní spoluobčany), nepustili by nás dál. A tak jsme skákali: já, oni i stařenky, které se vypravily na výlet do metropole.
Tentokrát bude v ulicích klid, leč přiznám se ale, že kvůli skvělé Sáblíkové i jejímu sympatickému trenérovi bych si klidně zaskákal.
Ovšem bez toho idiotského „Kdo neskáče, není Čech“.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)