Vatikán umí odpouštět

Vatikánský deník L’Osservatore Romano zveřejnil hitparádu deseti nejdůležitějších alb v historii popu a rocku. Na prvním místě je překvapivě deska liverpoolské skupiny Beatles Revolver z roku 1966.
Proč překvapivě? Ve stejném roce John Lennon v návalu sebestřednosti a pochopitelné arogance řekl, že jeho Beatles jsou slavnější než Ježíš Kristus. Zarytí křesťané dštili síru i oheň, v Americe se dokonce alba Beatles pálila a odjinud se na kapelu útočilo slovně. Z Vatikánu se ozvaly protesty rovněž.
Před dvěma lety ale tentýž vatikánský list zveřejnil zprávu, že křesťanský svět Lennonovi odpustil. Osmadvacet let po jeho smrti, podotkněme. Zdůvodnil to slovy, že tehdejší Lennonův výrok byl chvástáním mladého muže potýkajícího se s náhlou slávou. Škoda že to hoši ve Vatikánu takhle nepochopili už tenkrát.
Nyní vydali žebříček s alby, která doporučují dobrým křesťanům. Na prvním místě Beatles a album z roku, kdy Lennon pošlapal křesťanství. Časy se prostě mění.
Mimochodem, na druhém místě v žebříčku Vatikánem doporučovaných kolekcí je David Crosby s deskou If I Could Only Remember My Name, na třetím Pink Floyd s Dark Side of the Moon. Šestý je Jackson s albem Thriller.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)