Korupce na věčné časy aneb Označené svině

Vždycky jsem si kladl otázku, proč je vlakové nádraží v Polici nad Metují čtyři kilometry za městem. V pátek 12. března mi to vysvětlil znalec české železnice Petr David.
V době, kdy se nádraží v Polici nad Metují stavělo, kvetla smrdutým květem korupce. Dopravní společnosti, tehdy ještě převážně závislé na síle živých koní, si nepřály, aby jim do města prostřednictvím železnice vnikla konkurence. Proto uplatily politiky (což je jednodušší než otočit hlavu) a ti rozhodli, že se nádraží sice postaví, ale úctyhodně daleko od města.
A tak kvůli této korupci dodnes obyvatelé a návštěvníci Police nad Metují musejí z centra autobusem, anebo autobusem na vlak (ti zdatní chodí pěšky). Korupce tehdy poznačila další generace a zdá se, že si to vyžerou i generace následující.
Když napíšu, že korupce nadále poznačuje generace současné a tím pádem budoucí, budu trouba, který opakuje notoricky známou věc. Pokud se zamyslím nad tím, jak s ní zatočit, vím jistě, že to neudělá nikdo z těch, kteří jsou u moci, jsou dobrovolnou součástí korupce a proklamují svůj boj s ní, tedy trotlové ze současné politické reprezentace.
Navrhuji je při nejbližších volbách zásadně nevolit a dát hlas těm, kteří nemají máslo na hlavě. Koho nevolit je zřejmé. Svině se už dávno označily samy. Mají různé barvy (nejčastěji modrou) a chrochtají.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)