Nejenom filmové, hudební a sportovní hvězdy zlobí

V sobotu 6. března 2010 jsem v Hradci Králové uváděl představení Kouzlo Orientu. Byla to přehlídka orientálních tanců. Vystoupili na ni krásné dívky i ženy z Čech, egyptský tanečník Ashraf Hassan a přijela se podívat i renomovaná egyptská módní návrhářka Hanan Mahmoud, která šije kostýmy pro břišní tanečnice na celém světě a pár jich v Hradci představila i prodala.
Egypt je kolébka orientálních tanců, a tak není divu, že tamní tanečníci a lidé kolem se těší velké popularitě. My ale máme své hvězdy, což samozřejmě neznamená, že nedokážeme ocenit ty egyptské.
O pauze mezi dvěma představeními mi jeden z bubeníků skupiny Darba Sahar vyprávěl o akci, která v Hradci Králové proběhla před nějakými čtrnácti dny. Přijela na ni jiná egyptská taneční hvězda, dáma navyklá aplausu. Před jejím prvním vystoupení bubnoval český perkusionista Míra Čipera.
Protože to opravdu umí, publikum mu dlouze aplaudovalo. Pak přišla ona egyptská tanečnice. Její vystoupení bylo dlouhé, publikum po něm spíše unavené než cokoliv jiného, a tak ji odměnilo obyčejným potleskem.
Tanečnice se ale v zákulisí pustila do kritiky diváků. Hřímala, že udělá-li někdo „bum bum“ a lidé mu tleskají déle než jejímu mistrovství, je to nespravedlivé a ona už nevystoupí. Podle programu sice měla, ale když moderátor ohlásil její další číslo, na pódium se doklusat neobtěžovala a trucovala v ústraní.
A tak musel milý moderátor předstoupit před diváky a požádat je, aby egyptskou hvězdu posléze odměnili bouřlivým potleskem. Hvězda na to konto zatančila, zažila si vydupané ovace a jistě rozradostněná odletěla domů.
Nejenom filmové, hudební či sportovní hvězdy zlobí.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)