O koloběhu peněz aneb Choďte vpravo

Přestože to svému okolí neustále melduju, mám dojem, že koloběh peněz lidé povětšinou nechápou, přesněji nehodlají přijmout za svůj.
Je to něco jako dodržování pravidla o chození vpravo, které zachovává na rušných ulicích systém a lidé do sebe díky němu nevrážejí. Když před časem jeden pán šťouchl ramenem do poněkud zmatené ženy s rázně pronesenými slovy „Vpravo, chodí se vpravo“, neměl jsem pocit, že bych byl gentleman, kdybych se jí zastal.
Porušila prostě nepsané pravidlo a byla upozorněna někým, kdo mu rozumí. Přitom pochopit takové pravidlo nevyžaduje IQ jako má Frank Lampard z Chelsea, tedy 150. Stačí něco k sedmdesátce. To pravidlo zní: choďte, zatraceně, vpravo!!
Koloběh peněz je sice trochu složitější, ale dá se naučit a funguje. Jeho popularizátorka Linda Goodmanová jej popsala takto: dejme tomu, že váš příjem je deset tisíc korun měsíčně. Z nich je 80% vašich, tedy 8 tisíc Kč. Dalších 10%, tedy jednu tisícovku, musíte uložit na zlé časy. Zbylých 10%, tedy poslední tisícovku, věnujte. Kupte za to dárek, přispějte potřebným, pošlete na charitu, obdarujte nepřítele. Pokud to budete dělat pravidelně, peníze se vás budou držet, protože podporujete jejich tok.
Upozorňuji, že v uvedeném příkladu je třeba řídit se procenty, nikoliv částkou. Jinými slovy: z jakéhokoli příjmu je 80% vašich, 10% uložte a 10% věnujte.
Komu to nebude fungovat, udělal někde chybu.

P. S.: Dnes mi volali z T-Mobile. Nabízeli mi „výhodný tarif“, ovšem na konci hovoru se ukázalo, že bych musel mít nové číslo. Tato sebranka holičů („holit“ jako „ždímat peníze“) prozradí levárnu vždycky až nakonec. Nedoporučuji jí 10% z příjmu věnovat ani náhodou.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)