Příběh opravdového mstitele

Skutečný příběh. Odnepaměti měl na své poštovní schránce napsáno „Prosím, nevhazujte letáky“. Roznašeči jej ale ignorovali a letáky vhazovali. On svůj nápis zvětšoval, zvýrazňoval, barvil, ale všechno bylo marné. Roznašeči byli důslední.
A tak si na jednoho počkal. Stál u okna a vyhlížel jeho příchod. Když se tak stalo a roznašeč zaplul do domu, hodil na sebe tričko, vyrazil ze dveří a rychle seběhl schody, aby ho zastihl při činu. Měl štěstí, leták z roznašečových dlaní právě vplul do jeho schránky.
Vztekle na něj vyrazil. Uchopil ho silnými pažemi a nejdříve jím drahnou dobu trpělivě cloumal. Potom ho nahazoval na zeď a zase chytal, jako když trénuje fotbalový brankář. Aby vážnost svého počínání podtrhl, jako výtečný znalec francouzštiny nadával své oběti z plna hrdla v tomto jazyce. Prskal, chrochtal, polykal „r“, klel a klel. Francouzsky.
Vykulený donašeč brzy usoudil, že se s mstitelem nedomluví, a tak si jen hleděl toho, aby dopad ran na jeho zdraví byl co nejmenší. Poslední soupeřův úder následovalo mocné odtažení jeho potlučeného těla ven z domu a prudké zabouchnutí dveří.
Pak se ale dveře mírně pootevřely a mstitel z nich vítězoslavně zakřičel česky: „Já taky těm tvým letákům nerozumím.“
Ve schránce už prý nikdy nic nechtěného nenašel.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)