Smrt cibuli!

Nemám rád cibuli. Nechutná mi, nikdy to nebylo jinak, a vzhledem k tomu, že ji každý cpe v podstatě do všeho, považuji ji za plevel, který klidně vyroste i na ropou promočených okrajích silnic a dálnic a bude se falešně tvářit, že nikoho nenasírá. Nadto absolutně nechápu, jak může někomu chutnat. Budete-li mě chtít naštvat, nabídněte mi cibuli. Kdybych ji jednou dostal v obálce poštou, budu to brát jako polibek smrti.
Když jsem byl malý, máma – pomýlená scestnými bolševickými recepty – mi ji často podsouvala. Jakmile jsem si později dovolil zaprotestovat, servírovala mi ji stále a tvrdila, že je to pórek. Pro jistotu jsem začal nenávidět i pórek.
Děsí mě, že kuchaři cpou cibuli (nepřipadá vám to slovo přímo odporné?) takřka do všech jídel. Před časem se mi pokoušel jakýsi podprůměrný kuchtík namluvit, že přítomnost cibule v šopském salátu mu dává novou dimenzi chuti. Kdyby ho ale ten idiot ochutnal, jistě by mu došlo (stejně jako mně), že cibule šopský salát chuťově przní a pak se po něm zvedá žaludek.
Do jídelny Sbarro jsem omezil docházku proto, že jsem cibuli našel v lasaních, kam zcela jistě nepatří, i kdyby to bylo naopak. V restauraci BurgerKing mi zase po přání, aby byl hamburger bez cibule, byli schopni z desítky nabízených podat jen jeden. Tak hluboko oblast veřejného stravování klesla.
Dnes jsem ve své dosud oblíbené restauraci narazil na cibuli v těstovinách na asijský způsob. Bylo jí tam nepočítaně a po chvíli mě přestalo bavit oddělovat ji od skutečného chutného jídla a porci jsem demonstrativně nedojedl.
Dnes večer se rozhodnu, jestli do té restaurace ještě někdy vkročím. Svými těžce vydělanými penězi totiž nebudu v žádném případě dotovat nějakou pitomou cibuli. To radši zhubnu, zbavím se podbradku a Michal Máka už se mi nebude smát.

P. S.: Poslední věta odkazuje ke staršímu příspěvku Podbradek.Komentáře [ 2 ]

  • dobrev napsal:

    Haha ja to mam stejne taky nenavidim cibuli :-D Hlavne smazenou to fakt bleju jen cejtim ten odpornej smrad. Vadi mi treba i kdyz je od smazene cibulky kontaminovana lzice kterou se nandavaj brambory. Jednou sem si koupil v bufetu rizek s bramborem, samozrejme ze to polili omastkem s cibuli -> musel sem to dat kamosovi za 5 minut sem si tam sel jidlo koupit znovu (mel sem hlad) baba cumela blbe. Vysvetlil sem ji v cem je problem, nicmene mi to nandala kontaminovanou lzici a tim to jidlo opet znicila……. Porek mi taky pride odpornej i kdyz po nem aspon nezvracim.

  • Miroslava napsal:

    No peknee, ja že som v tom sama. :DD Nenavidim cibulu ani ja blee. A hlavne keď mi moji rodičia v detstve klamali, že do jedla nedali cibulu a bola tam. Tam som to jedo pitvala, a nakoniec som sa z neho ani nenajedla lebo napachlo cibulou. Fuj a napina ma ked ju uz len citim jak sa vari alebo surovaa. Otvorila by som si daku reštiku. „kuchtime bez cibule“ .

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)