Tiskovka ke crazy muzikálu

Tiskovka je v novinářském žargonu tisková konference. Je to setkání tvůrců s novináři, na kterém ti první chválí své dílo, svou práci, a ti druzí se to snaží pochopit a pak zaznamenat pro národ. Součástí bývá i občerstvení, které je jakousi jemnou formou úplaty novinářů. Novinář si občerstvení vzít samozřejmě nemusí. Pak je svobodný jako pták.
Středeční (24. 3.) tisková konference k novému crazy muzikálu s písněmi Michala Davida nazvaného Je třeba zabít Davida byla klasická i zarážející. V totálně neformální atmosféře ji uváděl Roman Vojtek, jenž roli moderátora zřejmě přijal pár minut před startem tiskovky, neboť byl nepřipravený a ač účastník příprav muzikálu, nevěděl, na co se ptát a své kolegy z realizačního týmu častoval otázkami typu „Tak co nám řekneš?“ Budiž.
Když tvůrci žurnalisty ujistili, že jim vlastně nic neprozradí a k chystanému dílu spíše jen tak naznačovali, bylo jasné, že v pražském Divadle Broadway, kde se tiskovka konala, všichni marníme čas.
Bonusem tiskovky bylo pěvecké vystoupení chlapce, jakéhosi Filipa, který v chystaném muzikálu ztvární roli malého Michala Davida. Jak už to u dětských hrdinů bývá, zpíval mimořádně falešně (až mi ho bylo líto), ovšem to nebránilo realizačnímu týmu soustředit na jeho výkon pozornost a tvářit se, jako že o něco jde. Někteří dokonce poklekli, aby trýzněnému zpěváčkovi mohli hledět do tváře a nakonec urputně zatleskali.
Měl-li být výkon klučíka pozvánkou na nový crazy muzikál, pak potěš pánbůh.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)