Zlatá slova, hoši, zlatá slova

Topolánek v úterý (23. 3.) nepadl. Bohužel i bohudík. Zarputilý bojovník za sebe sama ustál další pokus spolustraníků zbavit se hanby, aniž kdy pochopil, že hanbou je on. To je pod jeho rozlišovací schopnosti.
Jeho vyhraný úterní boj je dobrou zprávou pro jiné strany: ODS se definitivně rozhodla prohrát volby a Mirek na tom sakramentsky pilně dělá.
Když pak sděloval svému bídnému fanklubu, že to zase ustál, použil slova, která by se měla tesat do kamene. Prohlásil: „Říkám ale také, že si budu dávat pozor na pusu, aby se moje vyjadřování nestávalo zbytečně předmětem veřejné debaty. Vím, že toto je můj největší nedostatek, ale ujišťuji vás všechny, že na rozdíl od svého soupeře možná někdy neslušně mluvím, ale nikdy neslušně nekonám.“
Tak pravil muž, jež je symbolem žalostné politické kultury v současném Česku. Jinými slovy slíbil, že určitě ještě něco plácne, protože plácá pořád a nemůže si pomoc.
Na vějičku se přirozeně chytil i Kykyna (jinak prezident některých Čechů). Na adresu šéfa ODS prohlásil: „O tom, že já různé typy vulgárního chování, sprostých slov, urážení lidí, pohrdání lidmi zásadně odsuzuju dlouhou dobu, to nosím dříví do lesa, to neříkám nic nového a překvapivého.“
Tak pravila poněkud překvapivou češtinou figurka, která do zdejší porevoluční politiky vnesla arogantní chování jako program.
Zlatá slova, hoši, zlatá slova.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)