Blikance

Minulý pátek jsme byli s mou sestrou v Hard Rock Café v Praze. Přijela do metropole z venkova a aby nemusela courat po městě, přidala se ke mně. Oba jsme tak měli větší jistotu, že se neztratí.
V Hard Rock Café jsem dělal rozhovor se slovenskými IMT Smile. Přišli jsme brzy, zpěvák Ivan Tásler se ještě občerstvoval, a tak jsme si sedli k volnému stolu vedle a očekávali obsluhu. Ta se přiřítila během pár okamžiků s jasným stanoviskem, že u toho stolu sedět nemůžeme, protože je pro ty, kteří si objednají jídlo. Pingl mě trochu zaskočil. Nebral totiž vůbec v potaz, že jsme si ještě nic neobjednali. Ukázal jsem ale na volné stoly kolem a otázal se, zda si myslí, že skutečně bude problém přišedší hosty usadit. Jelikož si špatnou češtinou dál mumlal svou, důrazně jsem mu řekl, že jsem přišel udělat rozhovor s umělci a že si se sestrou objednáme. Já si dal kapučíno a sestra chtěla „vídeň“.
„Víd… co?“ zeptal se pingloň.
„Vídeň,“ zopakovala zřetelně sestra a já to po ní stejně zřetelně zopakoval.
Zmatený pingl, jenž to slovo slyšel zjevně poprvé v životě, si přivolal na pomoc česky mluvícího kolegu. Ten po vyslechnutí naší objednávky vysvětlil, že v Hard Rock Café nic takového nemají. Sestra očima utrousila něco ve smyslu, že u nich v Hronově by se toto nestalo, a požádala o kapučíno.
Když jsme pak při odchodu chtěli platit, nedobře česky mluvící pingl zřejmě z ostychu sháněl svého česky hovořícího kolegu, aby to s námi vyřídil. Nenašel ho, a tak jsme odešli s tím, že jsme využili nabídky firmy Universal Music, která rozhovor s IMT Smile zprostředkovala a nabídla se, že naši útratu zaplatí. Tímto jí děkuji. I za sestru.
V pondělí 12. dubna přišlo blikanců několik. Předně ten fotbalový. Jinak hluboce přemýšlivý řízňák Sparty Tomáš „Blikanec“ Řepka už ve čtvrté minutě derby se Slavií fauloval soupeřova hráče tak, že by za to v nezkorumpovaném fotbalovém světě dostal červenou kartu. Rozhodčí Pavel „Slepota hluchota“ Franěk ale nevytáhl ani žlutou, čímž potvrdil řadu let trvající domněnku, že Sparta má titul předplacený a jedou v tom všichni včetně sudích. Jinak si totiž Slepotův hluchotův lapsus vysvětlit nelze. Snad leda strachem z toho, že ho sparťanský stoper pokouše.
Kykyna (jinak Klaus, prezident některých Čechů) študákům v Brně zase nakykal, že české televizní debaty jsou zrůdnost, která ve světě nemá obdoby. Chudák asi zapomněl, že do nich v době svého politického rabování přicupitával na zavolanou. Študáci v Brně ho ale mají rádi, a to mu jistě udělalo dobře v hýždích. Prý mu dokonce zazpívali. Teď je jen třeba ptát se, co k takové devótnosti (přehnané oddanosti) študáky vedlo.
Poslední pondělní blikanec se jmenuje ODS. Modří hoši se zastali Ivana „Íčka“ Langera a Pavla „Opencarda“ Béma, takže jdou do voleb s nimi. Rozumná věc. Voliči přece musí být transparentně řečeno, že bývalí, současní i budoucí lumpové mají u modrých stále dveře dokořán a mohou i na billboardy.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)