Koše na teroristy

Po teroristických útocích z 11. září v Americe se Česká republika napojila k vlně rozčarování z toho všeho. Její nedílnou součástí byla bezpečnostní opatření, která (kromě toho, že mě málem zastřelil po zuby ozbrojený voják, když jsem onehdy omylem sešel z chodníku kousek od Rádia Svobodná Evropa) způsobila, že z nástupišť pražského metra zmizely odpadkové koše.
Moudří pražští politici to považovali za nezbytné. Tvrdili to tak přesvědčivě, že jsem si tehdy pro jistotu z bytu odstranil i svůj malý umělohmotný košík, aby se nedej bože teroristický útok neodehrál u mě v předsíni. Brzy mi ale začal chybět, a tak jsem ho vzal na milost. Jistě chápete, do jakého rizika jsem tehdy šel.
Na stanice pražského metra se koše vrátily až nyní, po bezmála devíti letech. Celou tu dobu bylo třeba čelit teroristickým skupinám, kterých jsou v Praze stovky a jen čekaly a čekají, až dopraváci koše do podzemní dráhy vrátí, aby mohly zaútočit.
Jenže… Nové koše v metru jsou cvalíci. Váží prý čtyři metráky a každý z nich museli instalovat nejméně čtyři chlapi s těžkou technikou. Jejich kovový plášť prý jen tak něco nerozmetá a je jen škoda, že nejsou zabezpečené i shora. Sice by do nich nebylo možné nic hodit, bylo by ale totálně bezpečno.
Je jisté, že tyto koše vyrážejí teroristům trumfy z rukou. Pokud by totiž chtěli v Praze zaútočit, museli by nálož položit vedle koše. Na to ale přece celých těch devět let nečekali…
Není nad to cítit se ve svém metru bezpečně. Ještě že nikoho ze zodpovědných nenapadlo, že tzv. teroristé útočí vždy jen na ty, kteří jejich zemi okupují nebo jinak zneuctívají (na to jsou kadeti Američané, Číňané nebo Rusáci, kteří si rádi zastřílejí na domorodé obyvatelstvo a pěkně si to natočí na mobily). Kdyby to někoho nepadlo, necítil bych se v metru bez košů a nyní s protiteroristickými cvalíky tak hebce, voňavě a bezpečně.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)