Osobák

V pátek 16. dubna jsem si vytvořil osobní rekord v golfu. Nemohu se ubránit dojmu, že mám talent, který neproměňuji v tučné finanční zisky na světových turnajích jen proto, že jím pohrdám. Golf mi totiž připadá jako abnormálně nudný sport, při němž bych nechtěl ztrácet drahocenný čas. Co do nezáživnosti jej vidím někde na úrovní bridže nebo zpráv z domova.
Svůj osobní rekord jsem ale vytvořil v adventure golfu. Je to milejší obdoba minigolfu, která se hraje na osmnácti jamkách se zeleným povrchem. První takové hřiště u nás je v Horním Bezděkově u Kladna (mimochodem, tamtéž se odehrávají mejdany v mé poslední knize Někdy mě to až děsí). Adventure golf je z mého pohledu také nuda, ale rozhodně ne tak dalekosáhlá, jako při klasickém golfu. Na hřišti člověk stráví méně času, hospůdku s tyrolskými specialitami a banánovým džusem má neustále na dostřel a pokud zrovna kolem neběhá tlupa dětí (jako včera), je při hře božský klid povznášený šumem umělého vodopádku, který nechal majitel na hřišti vyrobit.
Rekord na uvedeném hřišti drží Olivie Prokopová, čtrnáctiletá mistryně světa v crazy golfu a důstojná reprezentantka republiky v adventure golfu. Její počet úderů na jednu hru je 29, Danu Vlčkovi stačilo 30 ran. Já jsem v pátek nastřílel 50, což je sice o něco víc, ovšem jak jsem již prozradil, svým nepochybným talentem k této hře pohrdám a nemám potřebu se výrazně zlepšovat…
Hraji především pro oko diváka. Pokud bych tak nečinil, byl bych na hřišti pár vteřin a nabídl jen jeden nebo dva přesné údery. Po nich by se míček skulil do jamky a bylo by po ptákách. Já se ale v okolí jamek producíruji řadu minut. Při hře obvykle živelně gestikuluji, grimasami zesměšňuji různé politiky, předstírám prudké údery (které v této hře absolutně nemají místo), lámu se v pase, naoko lelkuji a někdy střílím míčkem záměrně mimo jamku, to když mám pocit, že si divák mé hry zatím příliš neužil.
Je velká škoda, že diváci zatím do Horního Bezděkova nechodí a spoluhráče mé herní extempore spíše otravuje.Komentáře [ 1 ]

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)