Alespoň se Sparta podívá ven

Fotbalový titul získala pražská Sparta a patří jí zato gratulace. Ačkoliv stát se mistrem provincie zvané Česko taková dřina není. Stačí na to obvykle pár set tisíc na úplatky a směšní soupeři, kteří svými žalostnými výkyvy formy rádi vyvolenému týmu k titulu dopomohou, zvláště kápne-li zato nějaká kačka (jako že nesporně).
V posledním kole se Spartě postavilo zoufalé mužstvo Teplic, které se nějakým nedopatřením stalo podzimním mistrem a rozesmálo tím jistě i samo sebe, protože jeho výkony by neohrozily ani třetiligový německý Ingolstadt. Na Spartě hrálo ale ještě hůř a vysvětlení může být několikeré. S největší pravděpodobností dostalo za prohru dobře zaplaceno a proto míč poslušně odevzdávalo při sebemenší příležitosti soupeři, před jeho branku raději vůbec nelezlo a balón odražený od Řepkovy lebky nechalo podle dohody doplachtit do sítě, aby tradičně střelecky neschopná Sparta vyhrála alespoň 1:0.
Přitom třeba takový sparťanský útočník Wilfried dodnes nepochopil, že fotbal se nehraje rukama a svou oblíbenou levačku použil ke zpracování míče hned několikrát.
Ono bylo při sobotním televizním přenosu z utkání vůbec veselo. Tu a tam se mihotavě zablýskl i oblíbený vtipálek Jaromír Bosák (jinak komentátor fotbalových přenosů), jenž bavil fanoušky takovými kalibry, jako „Kadlec vzal míč Vidličkovi a ten ho zato vzal na vidličku“ (chtěl říct, že ho Vidlička fauloval) či odpovědí na postřeh svého hosta o tom, že Tepličtí byli v pokutovém území Sparty ve druhém poločase jen jednou, vtipnou k popukání – „Asi nemají víza“.
Však je Bosák pro svůj neodolatelný humor mezi fotbalovými fanoušky patřičně oblíben a však také většinu času, který je mu jako komentátorovi svěřen, promarní vymýšlením podobných duchaplností.
Baník Ostrava, který remizoval v Příbrami (a o titul tím přišel), si stěžoval na výkon rozhodčího. Po právu, Sparta si tyto věci vždycky ohlídá na všech frontách, takže se dalo očekávat, že do Příbrami přijede pískat nějaký zkorumpovaný jouda. Faktem ale je, že kdyby v minulých kolech Baník nedostával pitomé branky, mohl být mistrem dávno před tímto zápasem.
Jak ale bylo řečeno, Spartě se sluší pogratulovat. V evropských pohárech sice moc dlouho nevydrží, ale alespoň se její hráči podívají mimo republiku a přivezou si do svých dětských pokojíků krásný barevný dres od hráčů nějakých silných celků z Ázerbájdžánu nebo Kosova.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)