Dny velké vůle

Naši hokejisté se stali mistry světa a já před nimi smekám. Dokonce mi ani nevadí, že v ulicích panuje radost a s ní trochu toho nepořádku. Česká reprezentace totiž měla něco, co mě fascinovalo a co se už jen tak nevidí.
V době finálového zápasu s Rusy jsem byl na koncertu Kiss, tudíž jsem toto hokejové klání neviděl. Viděl jsem ale semifinále se Švédy a předpokládám, že naši ve finále podali podobný výkon. Byť se Švédy prohrávali, ve třetí třetině s nimi neuvěřitelně „zametali“. Měli daleko větší vůli po vítězství než soupeř a bylo jen otázkou čas, kdy vyrovnají a kdy vyhrají. Že skóre srovnali až osm vteřin před koncem, je jen střípek do dramatické mozaiky sportovních klání. Já jenom němě zíral. Jejich vůle byla nekonečná.
Vůli koneckonců mají i ti Kiss. Přestože jim to moc nehraje ani nezpívá, udrželi se na hudebné scéně několik desetiletí a jejich bigbítová vůle daleko převyšuje jejich uměleckou kvalitu. To je ale rock’n’roll. Určitě žijí podle Desatera rockera.
Tyto poslední dny byly tedy Dny vůle: neskonale motivační a příkladné. Myslím si, že vždycky vyhrávají ti, kteří mají vůli největší. Ve všem.

P.S.: Že po vítězném finále našich hokejistů v Německu přicupital na ledovou plochu stavěč barikád Kykyna (jinak prezident některých Čechů), aby se vecpal do co nejvíce záběrů, nechávám tentokrát bez komentáře. Hokejisté vyhráli, tak nač si kazit náladu.Komentáře [ 1 ]

  • wuxia napsal:

    Nevím jak zbytek Kiss, ale Simmons podle Desatera rockera rozhodně nežije. Pokud vím, je abstinent, nekuřák a nikdá nebyl ani pod vlivem drog. A Jardo, nechtěl bys místo Kykyna začít psát Kikina? Ty ypsilony mě nějak bijou do očí.

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)