Hvězda bez jména

V pátek 30. dubna jsem byl na pražském Majálesu ve Stromovce. Bezmála dvacet tisíc lidí, naříkající lokači piva, kterým u jejich božských píp stály nekonečné fronty, Kuko z Horkýže slíže s parukou proto, že si zamiloval pokrývky hlavy, a také zpráva, která mě dostala do příjemného šoku.
Oslovil mě televizní štáb festivalu Rock for People, jestli bych mu něco mohl říct na kameru. Jsa přesvědčen, že půjde o klasické hodnocení celé akce a pozvánku pro diváky, jsem přitakal a počkal, až se vyjádří Prochajda z Divokýho Billa, kterého štáb oslovil přede mnou.
Pak jsem nastoupil a otázka zněla: „Co říkáš na … jako hvězdu letošního Rock for People?“
„Cože?“
Otázku mi zopakovali a o mě se samým překvapením pokoušely mrákoty. Jedna z nejlepších kapel světa přijede na Rock for People! Skupina, která nikoho neurazí a všechny nadchne. Ufff…
Slíbil jsem nicméně, že neprozradím její jméno, neboť oficiálně bude zveřejněno až v pondělí. Slib musím splnit, byť bych se o to jméno nejraději podělil se všemi lidmi, kteří tu noc stáli na zastávce u Anděla v Praze, čekali na noční tramvaj a bylo jim dočista jedno, kdo bude na Rock for People zářit.
Napadlo mě ale, že bych tímto signálem mohl někomu nasadit jedovatého brouka do hlavy. Aby to měl snazší, nabízím tři nápovědy. Jejich vyřešení s největší pravděpodobností povede k odhalení toho jména. Nuže…
1. Členové této kapely se nikdy nemohli setkat s kosmonautem Jurijem Gagarinem, neboť ten zemřel 27. března 1968 a oni ještě nebyli na světě.
2. Jméno českého kosmonauta Vladimíra Remka by jim ale něco říct mohlo.
3. Ani jeden ze členů té kapely není z Kazachstánu.
Teď už pravděpodobně víte. Gratuluji. Nikde to ale, prosím, do pondělí 3. května nezveřejňujte.Komentáře [ 1 ]

  • Lucas napsal:

    Uz se to provalilo.Ale za takovou pecku je tedy nemam.Mozna se ale pletu.Uvidime. :-)

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)