Na volbách bylo nejlepší Iné kafe

V pátek a sobotu se volilo, pravicová hysterie v metropoli dosahovala vrcholu, podivné figury se nad výsledky rozplývaly blahem a v Praze na Výstavišti hrálo Iné kafe. Mohl bych se zlobit zato, že se zase vrátilo (byť loni v lednu to měl být – rovněž na Výstavišti – opravdu poslední koncert), nicméně nehněval jsem se, neboť diváci svou návštěvou řekli, co si o takovém činění myslí. Na místě jich bylo asi patnáct set, což je na tuto kapelu nemnoho.
Koncert stál zato. Na své jsme si přišli zejména my, pamětníci, ačkoliv patnáctiletých tváří byla nakonec jistě přesila. Je to zajímavé, neboť tito mladí lidé se rodili v době, kdy dnes patnáctileté Iné kafe začínalo. Baví mě fakt, že se našli.
V zákulisí mě pobavil Lukáš Chromek, kytarista při vystoupení skvělých Airfare. Vyprávěl mi, jak napsal jedné krásné dívce esemesku, že by se mohli sejít a co třeba v pondělí, a jako odpověď mu přišlo „To seš ty, Venco?“ Bral to sportovně.
Na veřejných záchodcích v areálu, kde se Iný fest (jehož součástí bylo vystoupení Iného kafe) konal, byl přičinlivý toaletář. Sledoval volby a na dveře své boudy vyvěšoval průběžné výsledky. Kolem sedmé hodiny se tam objevil lapidární vzkaz: „Paroubek končí!“
Jméno šéfa sociálních demokratů se vůbec skloňovalo ve všech pádech. Osobně ho obdivuju! Stát uprostřed válečného pole, kde na něho z laciných zbraní mířili skoro všichni, brali si na mušku i jeho nynější manželku Petru a zesměšňovali ho třeba jen pro tu bradavici, kterou má tváři, to chce opravdu hroší kůži a kuráž. Nikdy nezvedl prostředník a neútočil fyzicky na fotografy, jako jeho již padlý souputník Topolánek. Vyhrál volby a odešel z čela své strany, to je také dobré gesto. Měl to jen udělat už před půlrokem. Kdyby se tak stalo, měla by dnes ČSSD mnohem silnější mandát a zřejmě by byla ve vládě. Takhle bohužel nejspíš nebude a sociální politika bude nadále popelkou mezi prioritami pravicového kabinetu.
Jinak jsem zvědav na Věci veřejné a hlavně Radka Johna. Tvrdil, že nepůjde do vlády s dinosaury. Ivan „Íčko“ Langer a Cyril Svoboda jsou z kola ven, jsem nicméně zvědav, jak se postaví k takovým dinosaurům, jakými jsou Nečas (je v parlamentu od roku 1992), Kalousek, Schwarzenberg, Bém, Benda, Bendl, Parkanová a další. Ale možná máme o pojmu „politický dinosaurus“ neshodnou představu.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)