Neobyčejně statečný Mirek

Ve včerejších večerních Otázkách Václava Moravce Speciál z Kladna mi poněkolikáté vyrazil dech Miroslav Kalousek, který momentálně hýbe drátky strany TOP 09. Když se ho Moravec zeptal, proč byl v roce 2006 ochoten vejít jako předseda KDU-ČSL do koalice s ČSSD a komunisty, odpověděl nejistě a naprosto nečekaně.
Než by si nasypal popel na hlavu a raději držel rty ve vzájemném celoplošném styku, prohlásil, že tímto svým obětavým a odvážným činem, kvůli kterému ho bezprostředně poté „černoprdelníci“ vykopli z postu předsedy (a on jim to zjevně nikdy neodpustil), chtěl zabránit ještě horším variantám vlády. Neobyčejně statečný Mirek jinými slovy nasadil svou kariéru, čest a vše co měl, domluvil se s komunisty na koalici a šel to říct před televizní kamery, protože věděl, že všichni budou proti a on tím zabrání něčemu tak hroznému, jako je účast komunistů ve vládě. A ztracené místo předsedy? Čert ho vem. On si vždycky nějaké dobré místo najde.
Během Moravcova pořadu pak o divákovi, který jej slovně napadl, nepřímo řekl, že je póvl, což je slovník, který zřejmě používá vzhledem k oponentům běžně.
Přesto mezi póvl sám sestoupil. Před dvěma lety jsem jel tramvají a lehce ovíněný, přesto již tehdy Neobyčejně statečný Mirek se v ní kodrcal s igelitkou v pacce. U Národního divadla nastupoval mladý pár. Když on zvedl oči a Neobyčejně statečného Mirka zmerčil, protočil panenky a upozornil na neblahý úkaz svou přítelkyni. Ona si Kalouska přeměřila také a pak svému příteli řekla: „Vepřový. Jdeme jinam.“ Než se zavřely v celé soupravě dveře, stačili přeběhnout do druhého vozu.
Neobyčejně statečný Mirek nyní hýbe senilním knížetem v čele nové strany, tváří se jako spása vlasti a vsadím se, že knížeti ještě ani neprozradil, jak že se ta jejich sešlost vlastně jmenuje (je ale pravda, že to starého pána stejně nejspíš nezajímá). Speciálně při setkáních s tímto politickým kořenem mám pocit, že je třeba přemluvit Dušana, Zitu, Mínu, Sergeje, druhého Dušana, Kačenu, Prokopa, chlapi z práce a další, aby volili s pamětí, tedy nikoli stranu vystupující jako nová a s knížetem, který se klidně nechá pro potřeby billboardů zrentgenovat (prý to ale není jeho rentgenový snímek), ale program té své sešlosti nezná.
Mimochodem, když jsme u Schwarzenberga, v minulosti kopal už za DEU, ODA, Zelené a teď za Neobyčejně statečného Mirka. Když ho poprosíte, bude jistě rád kandidovat i za vás. A za vás také… A vy tam v Uzbekistánu, za vás také.Komentáře [ 6 ]

 • Petr Korál napsal:

  Ale Jardo, že tě takový člověk jako Mr. Kalousek ještě dokáže přinutit k tomu, abys psaní o něm ztrácel čas? Vím o něm své – a vím toho o něm a na něj dost, nejen to, co novináři občas nesměle vytáhnou… Svůj politický, morální i jakýkoliv jiný kredit ztratil už v polovině minulé dekády, kdy byl náměstkem ministra obrany, nikoliv až po miminulých parla

 • Petr Korál napsal:

  mentních volbách. Ty kšefty, co se tehdy v jeho resortu odehrávaly… Navíc je to opravdu jen náhoda, že jeho dobrým přítelem v Bechyni, kde bydlí, je pan Šťáva, který vysoudil na české republice v arbitráži 9 miliard korun?

 • Marek napsal:

  Dobry prispevek, Spulaku! :-) Bohuzel se to musi, hlavne pred volbami, pripominat…u nas maji lidi hodne kratkou pamet a hlavne ne moc lidem dochazi, to, ze stary knize pan je jen nastrcenou figurkou pekne vycuraneho pseudopolitika, ktery je kam vitr, tam plast..ale hooodne vychytraleho a dnes uz asi na 3.miste v zebricku…takze ve Snemovne urcite bude dalsi obdobi a na Urad prace nebude muset uz nikdy :-( Skoda!

 • zezula josef napsal:

  Proč takový polttický exibionista nechodí raději
  kanálama? Co ON může kázat o tom kdo promr-
  hal státní peníze a kázat o morálce když sám
  má máslo na hlavě. Je to politický diletant z jed-
  noho pytle jako hulvát Mirek.Ičko, a další rádoby
  politici kteří nechali rozkrást svými kamarádičky

 • zezula josef napsal:

  Těžko se píše když,normální občan vidí na kaž-dém bilbordu tyto tváře,kteří slibují vše možné i nemožné jen aby zůstaly u svých koryt a brebend.

 • zezula josef napsal:

  Klaním se Velký Ekonome Mirku, napřed ruku v ruce s modrou volierou ze Strakovky strašíte národ Komunisty nyní zase Rˇeckem co si ještě
  najdete k udržení u koryt ?

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)