Proč nezvolit českou cestu?

Dozvěděl jsem se, že kdesi na Facebooku kdosi položil otázku, proč v Jihoafrické republice hrají na vuvuzelových koncertech fotbal. Ta poznámka se týká mistrovství světa v kopané a pobavila mě. Párkrát jsem se na ulici přistihl, jak se nad ní mimoděk usmívám.
Šampionát samozřejmě sleduju. Nejvíce mě zatím zaskočila trestuhodná všeobecná neznalost tzv. české cesty, kterou naši fotbalisté-hrdinové před časem začali úspěšně léčit své pracovní neduhy, tedy neschopnost vítězit a probojovat se třeba na takový šampionát, jak je mistrovství světa.
Například francouzským fotbalistům, kteří na turnaji jsou, se od první chvíle vyloženě nedaří. Ponechme stranou, že je Bůh trestá za to, že na šampionát postoupili díky rukou vstřelenému gólu oblíbeného fotbalisty Henryho, jenž se k němu samozřejmě nepřiznal a rozhodčí uznal jeho smeč jako regulérní branku, neboť právě snil o české cestě a mhouřil při tom oči.
Z francouzského mužstva byl včera za mizerné výkony vyhozen hráč Nicolas Anelka, zbytek fotbalistů na protest neabsolvoval trénink, mančaft je rozhádaný, pořád mele cosi o zrádcích uvnitř, šijí do něho fanoušci i francouzský tisk a trenér Domenech je regulérně na odpis.
Kdyby ale byli reprezentanti země galského kohouta co k čemu, řešili by neúspěchy tak, jako čeští hráči loni v dubnu, když doma prohráli se Slovenskem. Po utkání si dali rychlou sprchu, cákli na sebe drahé parfémy, teatrálně zamáčkli slzu i ostudu z nečekaného selhání a briskně vyrazili do putyky. Baroš, Fenin, Ujfaluši, Matějovský, Svěrkoš a další si dali pořádně do nosu, nezbeda Kováč tradičně močil na fasádu a eskortní služba pak některým z nich přivezla exkluzivní pražskou děvku, které se už postaraly o to, aby ze sportovce smutek definitivně setřásly. Některé ze šlápot později stejně exkluzivně vyzvonily informace o prosouložené noci českému bulváru, což učinily ze zásady, neboť vždy jdou s tím, kdo zrovna platí.
Francouzi jsou v porovnání s Čechy břídilové. Řeší problém mezi sebou, nezvou si prostitutky a nechlastají. A vůbec… kdyby vyšli tzv. českou cestou již dříve, nemuseli se do Jihoafrické republiky vůbec trmácet a neřešili by teď své trable za asistence médií a světel reflektorů z celého světa.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)