Konečně Švejk ve vládě

Jedna návštěva v Rakousku stačila k tomu, aby tamní média jasně pojmenovala, co je to zač ten oblíbený český politik Schwarzenberg, který při jednáních chrápe, neumí česky, ale zdejší národ jej miluje a bez mrknutí oka mu odpustil i spojení s Luciferem Kalouskem, mužem, jenž si pojem čest plete s účesem.
(dále cituji ze serveru Novinky.cz)
Ve svém čtvrtečním vydání kritizuje rakouský deník Die Presse českého ministra zahraničí Karla Schwarzenberga. Podle listu „zmutoval“ z ochránce práv, který se stavěl proti jaderné energii a takzvaným Benešovým dekretům, v „dobrého vojáka Švejka“.
„Český staronový ministr zahraničí Karl von Schwarzenberg zjevně s konečnou platností zmutoval ze starorakouského ochránce lidských práv, který usiloval o společnou střední Evropu s rovnými právy, v dobrého vojáka Švejka českého mainstreamu,“ napsal deník.
Schwarzenberg podle listu kdysi mluvíval o společném rakousko-českém národě a teď pracuje pro „vědomě rozdělující nacionalistickou a antievropskou politiku Česka“. Rovněž prý kdysi bojoval proti Benešovým dekretům jako proti bezpráví a dnes říká, že je nelze změnit, uvádí Die Presse.
Dál píše, že se Schwarzenberg stavěl proti atomové energii a Zwentendorfu (nikdy nespuštěná rakouská jaderná elektrárna) a „teď obhajuje plány výstavby Temelína českými národními zájmy“.
Podle deníku by se měl Schwarzenberg jako Středoevropan, „který se cítí doma stejně v Česku i v Rakousku“, zvlášť zasadit o vyřešení problému Temelína a dekretů. „Místo pravidelného protestování proti porušování lidských práv v Íránu, na Kubě či v Severní Koreji by si měl český ministr zahraničí nejdřív zamést před vlastním prahem,“ píše list.
(konec citace)
Co kdybychom do Rakouska, kde mají s demokracií i ekologií nesporně letitější zkušenosti než my, poslali na proklepnutí i další hochy ze současné české vlády. Risk by to nebyl, stydět se za své reprezentanty stejně neumíme, takže bychom pak v klidu pokračovali v celonárodním divadle na novou čistou politiku plnou neodolatelných autorit, které v zahraničí zpravidla vyprázdní jednací sály jen co otevřou klapačku.
Bylo by ale možná více jasno.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)