Zklamání jménem Petr Čech

O tom, co si myslím o německém brankáří Manuelu Neuerovi za to, že nepřiznal gól, který dostal od Agličana Lamparda a rozhodčí ho neuznal, jsem se už zmínil. Netušil jsem ovšem, že si budu muset totéž myslet o miláčkovi českého národa, brankáři Petru Čechovi.
Tento životní vzor a příklad mnoha malých kluků, kteří se na plácku za barákem při fotbálcích stavějí mezi dvě kupičky oblečení a vrhají se jako fotbaloví brankáři po střelách ze všech úhlů, se k Lampardovu neuznanému a Neuerem zapřenému gólu vyjádřil v deníku Blesk. Článek měl titulek „Gól bych taky nepřiznal!“ a Čech v něm říká: „Přiznat se? To nemůžete čekat od hráče, tím by poškodil vlastní mužstvo. Od toho tam je rozhodčí, ten určuje, co byl gól.“
Brankář chytající s charakteristickou přilbou v mých očích tímto výrokem klesl mezi myšlenkový fotbalový balast, který nebere v potaz zásady fair play a žene se za vítězství za každou cenu, i za cenu podvodu.
Třeba mě Čech jednou v budoucnu vyvede z pochybností o něm. Nyní pro jistotu nebudu využívat služeb České spořitelny, která tohoto otevřeně neférového muže angažovala jako svou reklamní tvář.

P.S.: Španělé vyřadili na mistrovství světa v semifinále Německo i s Neuerem. Spravedlnosti bylo alespoň částečně učiněno zadost. Naštěstí při tom utkání nepadl gól, který by rozhodčí neviděl a Neuer ano. Podle „Neuero-čechovské“ filozofie by zase nic nepřiznal. A Čech by ho za pár dnů v českém tisku podržel…Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)