Vysvětlení pro Sionka

Kdybych měl komentovat rozhovory světových i českých fotbalistů, nedělal bych nic jiného. Tito lidé jsou tu od toho, aby hráli fotbal – tak to chápu. Drtivá většina z nich ale i mluví, a to by neměla. Bohužel ani opěvovaný miláček českého fotbalového národa Petr Čech, který ve své prostotě nedávno bohorovně plácl, že by regulérní gól, jehož si rozhodčí nevšiml, nepřiznal. Velký vzor pro mládež, není-liž pravda?!
V pondělním deníku Sport se zase předvedl fotbalista Sparty Libor Sionko. Jeho tým prohrál na domácí půdě se Žilinou i Plzní, Sionko to ale zjevně nepochopil, protože by jinak nevytruboval následující nesmyly.
Redaktor Václav Hanzlík se ho zeptal, jestli jsou momentálně Žilina a Plzeň nad síly Sparty. Sionko na to odpověděl: „Z mého pohledu ne.“ Podotýkám, že jeho klub se Žilinou a Plzní prohrál, takže odpověď měla znít „ano“. Jiných důkazů netřeba.
Hanzlík se tedy zeptal, proč uvedené kluby Sparta nepřehraje. Sionko se ponořil do šokující úvahy: „Protože Real Madrid taky nevyhrává všechny zápasy. Já nás teď srovnávám s Realem. On si taky občas projde horším obdobím, my ho máme teď.“
Troufnu si tvrdit, že to srovnání pokulhává na obě nohy, neboť Real Madrid (slavný španělský fotbalový klub) by si jistě se Žilinou a Plzní nějak poradil, ale především je to jako porovnávání zlata s hlínou. Tyto kluby z úcty k oběma srovnávat nelze.
Kdyby Sionko srovnal Spartu třeba s nějakým silným polským týmem, bylo by to na místě. Výsledky mají zhruba podobné.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)