Žalostné setkání bojovníka velšského s českým

V zákulisí Open Air Music Festivalu v Trutnově došlo v pátek 20. srpna večer k šokujícímu setkání. Bojovník za nový svět s Walesu, člen kapely Manic Street Preachers Nicky Wire, se sešel s bojovníkem za lepší svět z Česka, básníkem Ivanem Martinem Jirousem řečeným Magor.
Wire, příjemný a distingovaný čtyřicátník, právě poskytoval rozhovor České televizi. Znenadání se k němu přiřítil opilý Jirous, navigován pořadatelem festivalu Martinem Věchetem. Neurvale vtrhli do rozhovoru a Jirous se jal Wireho rovnou plísnit za to, že Manic Street Preachers kdysi koncertovali na Kubě.
Mimochodem nechápu, proč Čechům koncert Velšanů v zemi Fidela Castra tolik leží v žaludku. Přestože se Manics už před časem od některých svých komunistických aktivit distancovali, neinformovaní Češi jim za to pořád nadávají (Jirous), stále se na to ptají (novináři) a protestují (divák, který během koncertu kapely v Trutnově držel pod pódiem cár papíru s nápisem „Komunismus není myšlenka, komunismus je zločin).
Wire byl z příchodu Jirouse zjevně šokovaný. Protože je ale diplomat a Jirousův život měl nastudovaný, s opilým mužem diskutoval. Nakonec ho přátelsky objal a pak utekl za slečnou, která měla organizaci rozhovorů v Trutnově na starost. Ta později dostala od manažera kapely vyčiněno za to, jak je možné, že kdosi opilý obtěžuje muzikanty.
V Trutnově se střetli dva údajní bojovníci za lepší svět. Jeden byl slušný, čistý, střízlivý a vzdělaný, druhý byl opilý a dotěrný. Škoda že se Jirous na avízované setkání a diskuzi s Wirem nepřipravil lépe.Komentáře [ 1 ]

  • Josef Třeťák napsal:

    Naprosto s Vámi souhlasím, pane Špulák. Od chvíle, kdy organižátoři trutnovského festivalu oznámili jako headlinery Manicy, tak jsem si v drtivé většině článků přečetl pouze o jejich vystoupení na Kubě a hlavně o blížícím se setkání s panem Jirousem, který jim měl otevřít oči. Jak to dopadlo, tak to už víme dneska všichni. S pozdravem Třeťák

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)