Kdo nabančí malé bezdomovkyni?

Kamarád z Brna, se kterým si tu a tam zavoláme a jen tak poklábosíme, mi po mém dnešním zavolání se starostí v hlase řekl, že zrovna řeší se svou známou, svobodnou matkou, velký problém. Její dcerka, sotva desetiletá, se rozhodla být profesionální bezdomovkyní. Učitelce na své základce takto jednoznačně odpověděla při jedné z prvních anket letošního školního roku a aby své rozhodnutí stvrdila, pochystala si doma pro budoucí kariéru nádobíčko.
Bylo toho hodně, čím vyšla svému snu vstříc. Včera například ostříhala jejich domácího mazlíčka tak hnusně, že skutečně připomíná opelichaného bezdomoveckého čokla. Rozedrala si kuchyňským nožem některé poměrně drahé šatičky, přestala si čistit zuby, odmítá prý se mýt a nehodlá o svém rozhodnutí diskutovat ani komunikovat.
Zkrátka se rozhodla býti bezdomovkyní a razantně jde za svým snem.
Ujistil jsem se nejprve, že nečetla mou knihu V pondělí v osm ráno, v níž bezdomovec hraje dosti důležitou a pozitivní roli, tudíž by mohl některé méně zkušené čtenáře fascinovat. Když to kamarád razantně odmítl se slovy, že dívka jistě čte jen hodnotnou literaturu (nemám mu to za zlé, bastardovi), přemýšlel jsem chvíli, co s tím.
Nakonec jsem dospěl k závěru, že by prostě potřebovala nabančit. S kamarádem jsme byli zajedno, a prý s tím souhlasí i matka. Když jsem se zeptal, proč to už neudělala, odpověděl poněkud rozpačitě, že na to nemá.
„Fakt nemá na to, aby ji seřezala kvůli tomu, že chce být bezdomovkyní,“ řekl Brňák.
„Tak to udělej ty,“ napadlo mě.
„To je o hubu. Bouchnu moc, něco jí zlomím a půjdu sedět. Nejsem blázen.“
„Hmmm, tak to je problém,“ uzavřel jsem dialog na téma léčba budoucí bezdomovkyně.
Kam mířím? Má-li někdo praxi v tom, jak nabančit devítileté holčině tak, aby se začala mýt, přestala opižlávat voříška z útulku a nic se jí při těch ranách nestalo, dejte vědět.
Něco bych pro vás měl…Komentáře [ 1 ]

  • Tonda napsal:

    waterboarding, pry je velmi ucinny :D jinak postaci nejaky dojemny a smutny film o nekom kdo se dostal na ulici (napr. Stesti na dosah a pod)

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)