Bezpeční i nebezpeční cvoci

Není to pravidlem, ale hudební hvězdy mnohdy nejsou psychicky zcela v pořádku. Pravda, umělec by podle mého názoru neměl být tzv. obyčejný člověk, neboť na velké věci je třeba svobodnějších postojů, názorů i chování. Některým ale přece jenom hrabe, což dokazují dnes a denně.
Například Lady Gaga má strach, že dopadne jako John Lennon. Výstřední zpěvačka, která si hlídá zejména to, aby v jejích klipech bylo co nejvíce reklamy, za kterou pak inkasuje peníze – koření a nezbytnost svého života, se domnívá, že by ji mohl nějaký šílenec zastřelit.
Přitom by za to nestála ani vycvičenému sebevražednému atentátníkovi, který s sebou brává do pekla kde koho, nejraději obtloustlé Američany. Jednak je Gaga nová bublina, která může brzy splasknout (Lennon byl ikona), druhak dosud neřekla nic tak zásadního, aby o tom civilizovaný svět musel přemýšlet (Lennon naopak). Proto může klidně spát.
Šestnáctiletý kanadský teenagerský idol Justin Bieber se zase v návalu sebelítosti zmínil, že by se za čas rád vrátil k normálnímu životu. Pokud ještě tuší, jak něco takového vypadá, může to zkusit. V tuto chvíli jsou ale jeho slova směšná, neboť jeho aktuální činění vykazuje všechny příznaky toho, že se k normálnímu životu nikdy nevrátí.
Že v šestnácti letech sesmolil autobiografii, dá se ještě pochopit. Že ale ve stejném věku kupí materiál pro 3D film o sobě samém, je iritující. Bieber je totiž cvok, který hlásá nesmysly. Naštěstí cvok bezpečný.
Krajně nebezpečný se jeví být James Blunt. Myslel jsem si, že aktivní vojenský pobyt v britské jednotce v Kosovu a následující plky o tom, jak je válka všivá, přiměli tohoto Brita k pacifismu. Pokles slávy na hudebním poli mu ale nejspíš přivodil hluboké psychické trable, neboť v rozhovoru pro Daily Mirror řekl, že na Vánoce vyrazí do Afghánistánu a porazí tam Taliban zpěvem. Připouštím, že by tím svým kníkáním mohl v hlavách tamních bojovníků udělat velký zmatek. O pořádek by se ale zřejmě postarala jedna dobře mířená kulka, která by dala nad krajem zase zavládnout blahodárnému tichu.
Blunt mohl být bezpečným cvokem, kdyby v další části rozhovoru nedodal, že by Británie měla přidat peníze na válečný konflikt v Afghánistánu, protože jinak ho nevyhraje. Soudí také, že vojáci v první linii potřebují to nejlepší vybavení. Jinými slovy: potřebují dobré zbraně, aby postříleli co nejvíc těch na druhé straně. Ať žije válka, Jamesi…
Kdo brání Bluntovi, aby se do první linie vrátil, nechal se za státní prachy vyzbrojit a vyrazil do boje? Já ne!
Je to nebezpečný cvok.Komentáře [ 1 ]

  • Petr Koukal napsal:

    Maj to prostě zmáklý, jdou s nima i kňouralové…

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)