Jak nakrknout Elán

Na pondělní (4. října) tiskové konferenci se skupinou Elán a jejich předskokany The Tap Tap, kteří spolu vystoupí 20. října v pražské O2 Areně, došlo k zajímavé situaci. Nebyla jí přítomnost moderátora Leoše Mareše, který se odnikud zjevil, cosi povykoval a pak zase zmizel, abych se později dozvěděl, že je tváří O2 Areny a na tiskových konferencích tam konaných i v budoucnu povykovat bude.
Skupina The Tap Tap nacvičila písničku od Elánu Smrtka na pražskom orloji, kterou před tiskovou konferencí a po Marešově extempore zahrála a zazpívala přímo před zraky Jožo Ráže, Jano Baláže a Vašo Patejdla (pro mladé čtenáře: tři členy Elánu). Připomínám, že The Tap Tap je kapela složená především ze žáků Jedličkova ústavu v Praze a většina z nich je nevratně tělesně postižená.
Trojice z Elánu uznale pokyvovala hlavami, nicméně měla jistě současně vnitřní radost z toho, že už před tiskovou konferencí si s lidmi z The Tap Tap jasně řekla, že společné vystoupení nebude. The Tap Tap ale vede a diriguje Šimon Ornest, což je cílevědomý chlapík. Nejenom proto, co za dvanáct let s kapelou dokázal, ale i kvůli tomu, že přímo na tiskové konferenci vyzval členy Elánu, aby si s The Tap Tap na nadcházejícím koncertu písničku Smrtka na pražskom orloji… zazpívali.
V tu ránu se v místnosti rozhostilo trapné ticho, tři z Elánu na sebe nechápavě koukali (vždyť přece byli na něčem domluvení) a kolega Vedral z MF Dnes se za chvíli zeptal, co oni na to.
Jožo, Jano i Vašo koktali cosi o technických problémech. Trapnou situaci zastavil až manažer Elánu, který byl na tiskové konferenci rovněž přítomen. Když mu bylo jasné, že od The Tap Tap je to podpásovka a novináři na ten dotaz jeho svěřence utáhnout jako na vařené nudli, vstoupil do akce a velmi rezolutně zahlásil: „Nejde to z technických důvodů. Prostě to nebude.“
Každému je jasné, že kdyby chlapci z Elánu na vystoupení své předskupiny The Tap Tap přišli a zazpívali si s ní refrén, technický problém by to žádný neskýtalo a diváky by to nadchlo. Jenomže Elánu se do toho nechtělo a Ornest je střelec, který jej v pondělí nakrknul.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)