Trickyho triky

Mobilní telefon je sice velká vymoženost, není ovšem samospasitelný. Ani pro novináře. Když se nedávno objevila zpráva o tom, že baskytarista P. B. Ch. opouští skupinu Wanastowi Vjecy, rozhodl jsem se mu jako správný profesionál zavolat a zjistit, jak se věci mají. Zprvu na mé vyzvánění vůbec nereagoval. Potom sice telefon zvedl, ale když jsem se představil svým bujarým: „Tady Jarda Špulák, ahoj…“, uslyšel jsem jen: „Haló, haló, kdo tam, neslyším?“ Pak zavěsil. A potom už telefon nezvedl. Nemohu si tedy nemyslet, že s novinářem v tu chvíli hovořit nechtěl.
Ve středu 27. října jsme s kolegyní měli volat britského průkopníka trip-hopu Trickyho, abychom absolvovali telefonický rozhovor. Světoznámá smažka se při interview na letošním Rock for People projevila vcelku mile, pročež nebyl důvod si myslet, že to ve středu bude jiné.
O půl čtvrté – jak bylo domluveno – telefon nezvedala, o tři minuty později také ne, stejně tak o další tři minuty déle. Volali jsme tedy manažerce a ta řekla, že snad při přepočtu hodin došlo k omylu a hvězdě bude nutné zavolat až o šedesát minut později.
Přesto nám povahy drzounů nedaly a volali jsme Trickymu asi ve tři čtvrtě na čtyři zkusmo ještě jednou. Ejhle, zvedl to. Znaveným hlasem ovšem záhy zabublal: „Hele, bejby, voláš brzy. Brnkni mé manažerce.“
O půl páté pak pro změnu hovor nepřijímal, což naopak přičinlivě dělala jeho hlasová schránka. Následovaly další tři pokusy a pak druhý telefonát manažerce. Ta se omluvila, řekla, že svému svěřenci zavolá, ukecá ho a pak se ozve.
Dodnes se neozvala. Připisuji to skutečnosti, že se dovolala do stejné hlasové schránky, jako my předtím. Rozhovor s Trickym se nekonal.Komentáře [ 1 ]

  • Šárka napsal:

    Malá nepřesnost: Nezvedl to ani jednou. Ale zavolal zpět…

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)