Dinosauři a jejich děvky

Česká vládní koalice v úterý večer ve Sněmovně prohnala prvním kolem hlasování své úsporné zákony a uspěla. Jelikož lze předpokládat, že se jí – vzhledem k početní převaze – podaří dohnat je do vítězného konce, může se občan rozloučit s mnoha sociálními výhodami, na které léta pracoval a které si až dosud jistil poctivým placením daním.
O deset procent například klesnou platy soudců a žalobců, což v praxi vytváří plodné korupční prostředí, neboť pro takového chudého soudce nebude od věci tu a tam od někoho něco vzít a přilepšit si ke stáru. Dělo se to dosud, dít se to bude i nadále, jenom ve větší míře. V korupčním žebříčku pak očekávejme další pokles kamsi na úroveň zemí třetího až pátého světa.
Kvůli vládním údajně úsporným krokům jsou ve stávkové pohotovosti statisíce státních zaměstnanců. Jelikož Nečas a jeho vládní asociální klan na žádnou revizi chystaných škrtů nepřistoupí (ani nemohou, protože by se ozvali další a oni by jen ustupovali), bude se stávkovat. Snížení platů pro policisty a státní zaměstnance podpoří rozpuk korupčního prostředí rovněž, o tom snad nepochybuje žádný pravicový aktivista nebo brebta.
Jsem politolog amatér, přesto vím, že spousta peněz ze státního rozpočtu putovala, putuje a poputuje do kapes politiků a jejich přátel, kteří pak za ně staví třeba nejdražší dálnice na světě nebo vymýšlejí opencard (za slušný zbytek si kupují světské požitky). Škrty Nečasovy vlády měly začít v těchto končinách, ne u sociálně slabších a těch, kteří by měli v zemi zachovávat spravedlnost a bezpečí.
Na vině je nicméně český volič. Zatímco ti na Moravě už z Topolánkova panování jakž takž poznali, že pravicová politika není v jakémkoli podání košer, čeští voliči vedení pohříchu mnoha umělci a jinými oblastními „osobnostmi“ šli rázně proti levici a dosáhli svého. Že si teď stejní umělci stěžují, že lidé nechodí na koncerty a do divadel, je první důsledek jejich předvolební slepoty a hluchoty. Za rok bude hůř, peníze si ve formě sociálních škrtů bere stát a první na odstřel v žebříčku hodnot občana je kultura, protože ta není životu nezbytně potřebná.
Přestože jsem nikoho z pravé strany politického spektra nevolil a nikdy bych takovou blbost neudělal, beru to i na sebe. Málo jsem své okolí varoval. Uvěřit tomu, že Johnovy Věci veřejné nepůjdou do holportu s politickými dinosaury bylo tak naivní, jako myslet si, že Kalousek je čestný člověk.
Vládnou nám tedy dinosauři a jejich děvky, čímž myslím Věci veřejné, kterým z toho středového, co měli ve svém volebním programu, zbyly jen ušmudlané zápisky.

P. S.: Může nás uklidnit, že nejsme jediní naivní pitomci. Ve Francii například stávkují proti Sarkozymu a jeho sociálním reformám, přitom si ho tam zvolili i přesto, že alternativa v podobě sociální kandidátky byla velmi sociální.Komentáře [ 1 ]

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)