Kam s ním? Ven!!!

Nerudův fejeton Kam s ním? je slavný. Autor v něm řeší problém s nepoužívaným slamníkem, neboť v té době bylo těžké se ho zbavit. V dnešní době ovšem není nic jednoduššího.
Mám za sebou stěhování. Naštěstí proběhlo pouze přes chodbu, do protějšího bytu, který je slunnější, větší a novější. Spousta věcí v mém původním malém bytě neměla již žádnou hodnotu, a tak jsem se jich potřeboval zbavit.
Kam s nimi? Ven ke kontejnerům s tříděným odpadem. Srdečně doporučuji. Měl jsem to vyzkoušené z minulých let. Kdysi si tam jedna pejskařka položila vodítko na svého hafana a než se nadála, bylo pryč, bez slůvka omluvy. Později jsem to vyzkoušel s maturitním sakem, a zbavil jsem se ho během noci. Věci vedle kontejnerů s tříděným odpadem (alespoň v Praze na Smíchově) zkrátka utěšeně mizí.
Při stěhování jsem se tedy rychle a levně zbavil starého videa, starého CD přehrávače, starého vysavače, starého zrcadla, staré skříňky, ale též starého polštáře, koberečku na zeď či několika nepotřebných cédéček.
Obvykle tyto věci zmizely přes noc. Rekordmanem se stalo staré koupelnové zrcadlo, které si kdosi odnesl ve dvaceti minutách, kdy jsem si byl koupit snídani. Ještě tam přidám starý koberec, starou lednici a pár prken ze skříně. Jsem si jist, že najdou své majitele.
Nepátrám po tom, kdo si ty věci vzal. Vím, že to nebyl žádný dobrák, který by je odvezl proto, že takto odložené hyzdily krajinku u kontejnerů. Vzal si je někdo, kdo je na tom možná o kus hůř než já. Jsem rád, že mu ty kusy ještě nějak poslouží.
A také jsem rád, že nebudu muset nic odvážet do sběrného dvora. Tam jsem měl vždycky pocit, že mi za mou ochotu neodkládat odpad na luka či do lesů někdo z těch maníků, kteří to tam mají na starost, rozbije hubu.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)