Baron a jeho ministr

Premiér, zvaný svým nejbližším okolím Baron, hovoří se svým ministrem pro životní prostředí těsně předtím, než se tento rozhodne předstoupit před národ a sklíčeným hlasem oznámit svou rezignaci, neboť byl obviněn (a vlastně i usvědčen) ze svinstva.
Premiér: Cos to, ty pako, udělal? Nechat se takhle načapat…
Ministr: Omlouvám se, Barone. Byla to manažerská chyba.
Premiér: Tyhle kecy si nech na koledu nebo pro mutanty, co tě volili. To už neumíš ani krást? To ti cestou z tý zaplivaný díry do Prahy nadobro ztvrdl v palici mozek? Sakra, troubo!
Ministr: Já…
Premiér: A přitom jsi měl tak famózní začátek. Udělat z ministerstva životního prostředí během pár týdnů stranickou banku, to se ještě nepovedlo nikomu na světě. To vím určitě, dost to sleduju…
Ministr: Byl to husarák, vím.
Premiér: A shrábnout tolik mega z evropských fondů na šplhátka pro veverky, to bylo také veledílo. No, a pak se necháš prozradit neschopným balíkem, kterého pošleš pro prachy za jiným neschopným balíkem, který si to ještě nahrává. Nejsi na hlavu?
Ministr: V tom výčtu úspěchů jsi zapomněl, že jsem si získal přízeň Kykči, Barone.
Premiér: Tu si získá každý, kdo je ochoten měnit zelenou v hnědou. I mě má rád. Teď s ním ale není řeč. Nasral ho Visací zámek…
Ministr: Co budeme dělat?
Premiér: Poradil ses s Kykčou a Íčkem?
Ministr: Poslal jsem jim esemesku.
Premiér: A co?
Ministr: Kykča odepsal, jestli nemám telefon na Justina Biebera. A Íčko napsal, že nic nepoví.
Premiér: Sakra. No tak to uděláme tak, že tě podržím, ne? Ale dostanu mega. Pro stranu, samozřejmě. Pošli to na můj účet ještě odpoledne. To víš, Vánoce… Mutantům řeknu, že ti věřím a že jsi poctivý člověk.
Ministr: A nevadí ti, že budeš lhát?
Premiér: Ne, baví mě to.
Ministr: A co pak?
Premiér: Pak zalezeš do nory, budeš tam pozdravovat Mirdu a řekneš mu, že ho nikde nechtěj, ale určitě si brzy tu trafiku otevře. A nevylezeš do jara. Pak tě někam upíchneme. Třeba na zdravotnictví.
Ministr: Jak poroučíš, Barone.
Premiér: Jo, a před novináři se tvař jako idiot, to zabírá. Podívej se na mě.
Ministr: Jasně, Barone. Děláš to skvěle.

Celý tento rozhovor vznikl jako krátký divadelní dialog. Jakákoliv podobnost s jakýmikoliv politiky je zcela náhodná.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)