Bilance roku 2010, tedy žádná hlína

Událost roku: Zákusek „ledové kaštany“ v cukrárně Kamel ve Francouzské ulici v Praze.

Muž roku: Kateřina Neumannová, bývalá olympijská vítězka v běhu na lyžích v kategorii žen. Na mistrovství světa v lyžování v Liberci po svém šéfování zanechala několikamilionový dluh, ale nemá se k němu, a když čelí kritice, nehne při tom brvou. Tvrdý chlap.

Žena roku: Thomas Beatie, šestatřicetiletý americký transsexuál, který porodil již tři děti a nabídl se, že je ochoten rodit děti pro páry, které je mít nemohou. Má pestrý život. Narodil se jako Tracy, dostal se do finále Miss Hawai, pak si ale nechal odstranit prsa, podstoupil hormonální terapii a z Tracy se stal Thomas. Proslýchá se, že by v dalších letech chtěl zkusit být ježkem.

Zabiják roku: Bývalý polský prezident Lech Kaczynski, který pravděpodobně 10. dubna přikázal pilotům svého speciálu, aby přes nepřízeň počasí přistáli na okresním letišti ve Smolensku. Tím podepsal rozsudek smrti 96 lidem plus sobě. Ironií osudu je, že ho pár lidí za tento „hrdinský“ čin oplakávalo. Polský pivovar na jeho počest doporučoval svůj produkt jako „kvalitní studený Lech“. Billboard byl k vidění pár metrů od místa sebevrahova posledního odpočinku.

Pravda roku: Německý komik Urban Priol ve vysílání televize ZDF řekl: „Vidíme tu pokrytectví v chodu: jak byl oblíbený ten Lech Kaczynski, v celé Evropě označovaný jako ’osina v zadku’. Nikdo s ním nechtěl nic mít.“ Kromě Kykyny, samozřejmě.

Zadostiučinění roku: Kykyna (jinak bohužel prezident této země) má konečně svou hymnu. Jmenuje se Prezident je buzna a napsal ji pro něj Visací zámek. I když Kykynu trochu sere, hymna je hymna – na tu se nesahá.

Tajnůstkáři roku: Dva anonymní opilci z festivalu Noc plná hvězd v Třinci, kteří se shodli na tom, že všichni lidé na světě jsou kreténi, ovšem z bezpečnostních důvodů si přísahali, že si to nechají sami pro sebe.

Chameleon roku: Iveta Bartošová, která během tohoto roku stačila několikrát změnit váhu, vizáž, výraz, vohoz i výpověď. Od té doby se o ní říká, že má všech pět V pohromadě.

Posera roku: Odborový předák Jaromír Dušek za to, že se bojí na ministerstvu dopravy sehnout pro pero, kdyby mu upadlo na zem. Generálního ředitele Českých drah Petra Žaludu totiž na jaře hodnotil takto: „Na ministerstvu dopravy je těch homosexuálů natahanejch tak dvacet a ve vedení drah tak třicet a tihle lidé absolutně ovládají České dráhy. Můžu vám říct, že se tam bojím ohnout pro tužku na chodbě.“ Kdyby za svou věc dýchal, sehne se a modlí.

Trapák roku: Leoš Mareš za to, že na sebe vzal šaty z hovězího jenom proto, že to viděl u slavnější kolegyně Lady Gaga. Ještě větší trapák je ale ten Berouskův medvěd za to, že Mareše jednou provždy nesežral.

Fór roku: Přijde Anička domů a ptá se: „Nehledal mě někdo?“

P. S.: Svým přátelům upřímně děkuji za přátelství, nepřátelům za to, že mě posilují, a ostatním lidem za to, že to s úsměvem sledují. Všem pak přeji mnoho štěstí a zdraví v příštím roce.
Jaroslav ŠpulákPřidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)