Dobrého Georgina má ten ČEZ

Pyrotechnická show na samotný závěr koncertu je obvyklá věc. Chtělo to tak v sobotu 11. prosince v Městském divadle Broumov i tamní Imodium, které tam odehrálo akustický koncert. Zapomnělo ale, že česká divadla ráda a rychle hoří.
Pohled do dějin a mlhavá vzpomínka na požár Národního divadla kapelu dostatečně nevyděsily. Nechaly ji dokonce tak chladnou, že instalací pyrotechnických efektů pověřila (nebudu jmenovat) člověka hudebně velmi zručného, lidsky příkladného, milovníka psů, ale pyrotechnicky absolutně k ničemu. Tento netechnický nýmand přimontoval ohňové chrliče k přední části pódia tak, že jejich otvor namířil namísto k nebi dolů.
Na průšvih bylo zaděláno. Když se ohňová smršť rozjela, měla to deset centimetrů k podlaze pokryté kobercem, také ovšem ke kabelům. Využila toho mistrovsky – zapálila divadlo.
Ano, v Městské divadle Broumov v sobotu hořelo. Jakmile se to stalo, okažitě jsem vystartoval z hlediště (odkud jsem koncert sledoval) do zákulisí, abych v poklidu hrající kapelu varoval před případným uhořením. Když jsem doběhl, srazil jsem se s budoucím hrdinou dne – Georginem, tedy Jirkou Sloupenským (tenhle člověk mimochodem přišel s nápadem, že bych mohl tento svůj blog poutat na Facebooku, za což mu takto veřejně děkuji).
Akorát popadal hasicí přístroj a sháněl se po hadrech. V očích měl napětí, nicméně mezi víčky bylo snadné číst, že mohu být v klidu, že už ve svém životě zažil větší dramata.
Bystrým skokem opanoval hořící oblast a jinak docela hbitě se šířící oheň profesionálně uhasil. Stal se hrdinou dne, protože koncert kapely ten večer opravdu za moc nestál.
Když bylo po všem, se šibalským úsměvem mi řekl, že je již několik dnů bezpečnostním a požárním technikem v ČEZ, čili dělal jen svou práci.
Ponaučení na závěr? Mocipánové ze společnosti ČEZ mají sakra štěstí na šikovné lidi. Měli by Georginovi dát měsíčně aspoň padesát tisíc. Zachránil Mestské divadlo Broumov.

P.S.: Zdá se, že škoda v divadle byla vcelku zanedbatelná. Mohu se ale mýlit.Komentáře [ 1 ]

  • Bréba napsal:

    Blesk hadr…jestli tohle máš zapotřebí Jarďouchu… :-(

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)