Ministr Besser na Kabátu

Včerejší tiskovou konferenci skupiny Kabát v pražském hotelu Iris Congress navštívil ministr kultury Jiří Besser. Nečekaně, alespoň pro členy Kabátu, kteří byli přítomností vysoké šarže možná trochu zaskočeni. Ministr přišel kapele pogratulovat k miliontému prodanému nosiči.
Přiznal současně, že si na své stránky mezi oblíbené kapely napsal i Kabát a někteří novináři mu to pak půl roku otloukali o hlavu. Měl pravdu. Když se média snažila přesvědčit sebe sama, že bude špatný ministr (což zatím není tak docela pravda), chytala se čehokoli, dokonce i toho, že Besser poslouchá Kabát. Mimořádně zoufalý argument, není-liž pravda?
Besser ovšem při setkání s Kabátem v jednu chvíli narazil. Když pěl ódy na prodej miliontého nosiče, pronesl (citace není doslovná): „Včera jsem mluvil se Žbirkou a bavili jsme se o tom, že musíme něco udělat s tím nelegálním stahováním. Já budu podporovat všechny zákony, které to budou řešit.“
Chvíli ticha rozčísl s notnou dávkou nadsázky baskytarista Milan Špalek: „No jo, ale já vypaluju jako blázen.“
Ministrovi se sice podařilo „nahodit“ noblesu zpět a myšlenku na podporu zákona proti nelegálnímu stahování dokončil. Bohužel v tom byl naivní. Jestli totiž nějaký zákon něco nezmění, pak je to nelegální stahování hudby. Na to je příliš pozdě.

P.S.: V tisku se dnes píše o tom, že ministr životního prostředí v podstatě tlačil na svého podřízeného Libora Michálka ze Státního fondu životního prostředí, aby vybíral takové zakázky, které Drobilovi přinesou peníze pro jeho kariéru. Dělal to přes prostředníka, ale s největší pravděpodobností to dělal. Opět se ukázalo, že když někoho podporuje Kykyna (bohužel prezident této nebohé země), je to gauner. Drobil je přirozeně člen ODS!Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)