Nový Kabát zase stojí zato

Nejdříve musím vyložit karty na stůl. Zaprvé jsem velký fanoušek Kabátu. Třeba proto, že vždycky dráždil intelektuální zlomek národa, kvůli z mého pohledu skvělým textům Milana Špalka, pro tradiční český bigbít povýšený na stadiónovou muziku, také kvůli příjemnému chrapláku Pepy Vojtka. Navíc si všech v kapele a jejich týmu vážím za to, že ty ústrky a posměšky vydrželi a teď se na ostatní dívají z kopce státu ve státě.
Kabát si může opravdu dělat, co chce. Například za loňský rok odehrál v Čechách jediný koncert (na Benátské noci) a stejně v anketě Český slavík vyhrál nad ostatními, i třeba nad druhými Chinaski, kteří vydali album, jeli výpravné turné a prostě poctivě makali. To je realita.
Kabát ale makal také. Již druhý rok na albu, které mělo dlouho hotovou hudbu, ale scházely mu texty. V září prý ještě nebyl ani jeden.
Album Banditi di Praga vyjde v pátek. Díky své profesi hudebního publicistu mám možnost ho už druhý den poslouchat. Nedám nikam jeho verzi v mp3, protože je to prasárna a já to navíc neumím.
Napíšu ale, že pokud máte tuhle kapelu rádi, album musí být vaše. Budou to dobře investované peníze. Kabát je na něm tradiční, tedy jako v prvním odstavci tohoto příspěvku. Mými největšími favority jsou hlavně pecky Banditi di Praga, Matky a Závity, Lady Gag a Rin, Kávu si osladil, Ebenový hole a také jemnější Peří, prach a broky a především Schody, které jsou na desce úplně vzadu, neboť patří chystanému filmu V peřinách. Jsou nádherné. Schody patří do kategorie písniček typu Šaman, Kdoví jestli a podobně.
Vytknout bych albu mohl třeba to, že některé skladby připomínají ty starší. Spíše je to ale přednost. Kabát jede dál a já si skutečně myslím, že můžeme blahořečit osudu za tuhle kapelu. Kdyby nebyla, bylo by smutněji.
Takže zítra, tedy v pátek, 10. prosince… Banditi di Praga jsou tady!

P.S.: Tenhle článek vypadá skoro jako reklamní, že? Nezamýšlel jsem ho tak. Uvědomte si, že intelektuální spektrum národa mě nadále bude mít za totálního idiota.Komentáře [ 11 ]

 • David Jansa napsal:

  Čau Jardo, na toto CD se těším jako malej kluk. Už při poslechu ukázek, které byla na jejich stránkách mě učarovali. Už aby mě to jejich nové Cd z jejich nového e-shopu dorazilo domů.

 • Šrája napsal:

  Musím jen souhlasit. Album jsem poslechl teprve povrchně. Texty jsem se moc nezabýval, ale i tak už mi v hlavě pár hlášek utkvělo. Myslím si, že je to docela povedená deska.Souhlasit musím i s tím, že některé skladby připomínají ty starší.

 • Léňa napsal:

  Samosdřejmě se vším souhlasím. :)
  .. ikdyz nektere pisne pripominaji ty starsi, jsou to pecky! .. cédo je skvělí .. :) =*

 • peppe napsal:

  No nevim nevim, už to jedu potřetí, ale tak nějak žádnou hitovku jsem nenašel – zkrátka a dobře nejslabší věc, hodnotil bych tak 75 % a to dávám 15 % za značku Kabát.

 • robie napsal:

  Jedine souhlas.Intelektualove me muzou polibit pr…..Banditi di Praga ,Matky a zavity tak to nema chybu.Super

 • pavel napsal:

  ale ale…tak to pust peppe zas a znova.mě se to teda napoprvý líbí moc…nej pecky podle mě…banditi,ebenový hole,mouse a schody…jinak skvělý texty……

 • Dalba napsal:

  Nové album bylo asi poslední co jsem od Kabátů koupil. Čím dál tím větší komerce. Kdy tam budou také stupidní muzikálové popěvky?

 • wuxia napsal:

  Podívejme se, stačí sem frknout Kabát a hned je diskuse jak hrom. Nechceš, Jardo, napsat něco o Landovi?

 • Pavlína napsal:

  Tak už mám Cd taky doma a je zase super.Mými favority se stávají písničky Banditi di Praga a Schody……….. kluci děkuju

 • Dawe napsal:

  Po prvním poslechu jsem si řekl, jako bych ty píničky znal, prostě mi hodně připomínají, některé starší věci od Kabátů a úplně unešený sem z něho nebyl ( stejné to bylo s Corridou) postupně jsem naposlochal songy a musím říct,že je to vyvedené album. Tedy aspoň můj názor :) …. prostě klasika od Kabátů. Nejlepší pecky jsou podle mě, Banditi, Matky a závity, Kdeco nám zachuitná a Projdu zdí ( podle mě nejlepší ) ,ale i ostaní stojí za to. Zdar

 • lucie napsal:

  pokud by někdo měl na zaslání obal nového CD, byla bych moc vděčná.

  Díky.

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)