Cheryl Cole hodně bere a málo dává

Sedmadvacetiletá britská zpěvačka Cheryl Cole prožívá příjemné období. Po vydání pátého studiového alba domovské dívčí formace Girls Aloud (počin Out Of Control vyšel v roce 2008) se vydala na sólovou dráhu a uspěla.
S debutem 3Words (2009) se na ostrovech vyšvihla na první hitparádové pozice a obdržela za něj platinovou desku. Z předávání letošních Brit Awards si za skladbu Fight For This Love odnesla nejvyšší ocenění v kategorii Singl roku a i další její skladby se staly rádiovými hity. Absolvovala společné turné se skupinou The Black Eyed Peas (16. května 2010 vystoupili v Praze) a stala se tváří společnosti L’Oreal Paris.
Je nadto velmi pilná. Práci na novém albu Messy Little Raindrops započala na prahu letošního roku. Ve volném čase mezi koncerty natáčela střídavě v Londýně a Los Angeles, a protože jí první sólový tah komerčně vyšel, byla by hloupá, kdyby se snažila cokoli měnit.
Možná ale měla. Její debut byl sice v Británii úspěšný, pro hudební světaběh ale nepřinesl nic zásadního. Hlasově nikterak výjimečná, možná dokonce co do rozsahu sotva průměrná, zpěvačka bere vše, co je. Její autorský tým jí dodal skladby uhnětené z povědomých nápadů melodických i autorských, ona je pak opatřila snaživým sex-appealem v hlase a nahrála.
Jinými slovy vzniklo album, které je v oblasti popu slitého s r’n’b zaměnitelné a tuctové. Úvodní skladba Promise This asi v rádiích nějaký čas vydrží, během dvou let ovšem bude definitivně zapomenuta.
Cheryl Cole je jedna z mnoha současných zpěvaček, pro které platí ono okřídlené „tady a teď“. Nevykazuje ambice změnit hudební svět, má ale chuť uzmout z něho co nejvíce.

Cheryl Cole: Messy Little Raindrops
Universal Music, 43:32

Hodnocení: 55%

(Tato recenze vyšla v deníku Právo 30. prosince 2010)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)