Dioxiny jsme už sežrali, pošlou hliník

Dioxin je bezbarvá jedovatá chemická látka, kterou mimo jiné užívala americká armáda během války ve Vietnamu. Jistě ne k čištění bot nebo pravidelnému rannímu kloktání svých chrabrých vrahů. Dioxiny jsou rakovinotvorné, vedou k infarktu, poškozují játra, slinivku či kůži.
Němci, takto ráj demokracie a přísných kontrol (zvláště na silnicích), je zase cpou do jídla. Krmí chovnou zvěř zamořeným, tedy dioxinovým žrádlem, a když ji pobijí, dioxiny zůstanou v masu, neboť mají ve zvyku se hromadit. Podle benevolentních lobbistických zákonů malé množství dioxinu v potravinách člověku neuškodí. Jelikož ale to malé množství zůstává v těle a každé další požití jiných jedovatých potravin jim dodá dioxinové kámoše, je nabíledni, že se množství usazené v těle hromadí a smrt z dáli chvátá.
Nemyslím si, že bychom do sebe necpali i jiné jedy. Svět je dnes nastavený tak, že jedy jsou běžné a relativně levné, tak proč by někteří obchodníci s vidinou snadného zisku nemohli přiotrávit celý svět, když se to samo nabízí.
Naši veterináři nás ale chlácholí: můžeme být v klidu, kontaminované maso jsme už dávno sežrali, takže není co řešit. K dobrému přidali ještě historku, že dioxin je prd, protože v asijských nudlích je hliník, což poškozuje mozek a to je blbý. Pokud tedy kráčí o ty dioxiny, vlastně o nic nejde!
Největší problém vidím v tom, že průšvih s dioxiny praskl v Německu. V relativně demokratické zemi prostě kápli božskou, přiotrávili nás, Poláky i Slováky, omluvili se a zpřísnili kontroly. Divoši v Číně ale taková opatření dělat nebudou, protože se z důvodu velkého množství prostě nejsou schopnu uhlídat a navíc je jim to u prdele.
Má kolegyně v práci zásadně nekupuje věci vyrobené v Číně. Nemá už moc velký manévrovací prostor, ale dá se to. Vyjadřuji tímto jejímu boji sympatie, podporuji ho a pokusím se ho také vést. Co na tom, že jíst „hliníkové nudle“ zní tak cizokrajně přitažlivě…Komentáře [ 2 ]

  • nada novakova napsal:

    skvely clanek, osobne bych ho okamzite zaradila na titulni stranu MF DNES..

  • Šárka napsal:

    Chlácholí nás hygienici nikoliv veterináři, řekla bych…

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)