Když vepřové platí

Vepřové je drahé, zeptejte se hospodyněk. Jsou však dny, kdy vepřové maso kolem vás skotačí a běhá, natřásá se, předvádí i panáčkuje, slibuje nemožné a ještě vám platí za to, že si jej všimnete a podpoříte ho kouskem papírku. Aby následující vysvětlení mělo logiku, je třeba přijmout názor mladého páru, který druhdy po nástupu politika Kalouska do pražské tramvaje prohodil, že je v místě jeho přítomnosti příliš cítit vepřové a poodstoupil si dále do vozu.
Vepřové se zkrátka samo nabízí, když jsou volby. Potvrdila to minulost a potvrzuje to i přítomnost. O tomto víkendu proběhly například doplňkové volby v některých městech a obcích. Amnesty International je organizace, která je po neblahých zkušenostech z minula pečlivě sledovala a pojala opět podezření, že důvod, proč se v daných chlívech volby opakují, bude zřejmě i důvodem, proč se budou muset opakovat znovu.
V Českém Těšíně některá současná i budoucí politická prasata platí za hlasy, do Roudnice nad Labem zase některá stávající a budoucí prasata vehnala primitivy, aby u voleb z lístečku přečetli svou novou adresu, na kterou se dočasně nahlásili, a pak dali za pár kaček hlas prasečí partaji.
V době, kdy je politický vepřík Pavel Drobil, korupčník z ministerstva životního prostředí, odvelen svou chrochtající partají (přirozeně ODS) na post jejího ideového šéfa (namísto aby byl zdarma předán řezníkům), je stále pro jiné vepře a svině přítomnost v politice lákavá. Byť se zdá, že už není co rozkrást, opak je zřejmě pravdou. Peníze přicházejí z Evropské unie – například.
Máte snad pocit, že dobytek, který si svou politickou kariéru koupí (ať už to učinil dříve nebo nyní) bude dobrým zástupcem pasáků, tedy lidu?

P.S.: Nejhorší na tom všem je, že nás to už nijak nevzrušuje.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)