Sousedé slepice a medvěd

Známý (řekněme, ačkoli stát se to může a mohlo každému z nás) se přestěhoval. Jeho nový vícepokojový byt měl tu výhodu, že mu poskytl možnost zvolit si jednu z místností jako ložnici. Učinil tak, nechal si vypracovat analýzu o harmonii šťastného domova feng-šuej a s radostí se nastěhoval. Východní moudro feng-šuej, které vám například napoví, na jaké místo instalovat toaletu a kam naopak nenechat močit ani kočky, je jedna věc, realita českých domů jiná.
Ve starším domě v centru Prahy za zdí známého ložnice totiž bydlí paní X, a té je feng-šuej šumafuk-šuej. Je regulérně cáklá, dalo by se napsat. Její mluvený projev proto připomíná vřískot slepice, dokonce i v okamžiku, kdy tiše hovoří se svou příbuznou na telefonu. A jelikož je cáklá, jak již bylo řečeno, nezřídka sama sobě vypráví nějaké idiotské příběhy, podivuje se, konstatuje a žadoní. To všechno stylem pominuté slepice, tedy vysokým kvokavým hlasem.
Navíc zřejmě trpí nespavostí, takže takhle vyvádí leckdy až do dvou hodin v noci a začne zase ráno v šest.
Známý z toho byl zprvu na nervy, ale zařekl se, že si zvykne. Toto předsevzetí mu, žel, nevydrželo ani čtrnáct dnů. Krákoravá paní X si zřejmě na ozdravné seanci magorů našla milence. Jmenuje se pan Y a na rozdíl od své žínky disponuje důstojným hlubokým hlasem, jako nějaký operní pěvec. Tedy pronikavým.
Aby toho nebylo málo, k paní X se rovnou nastěhoval. A aby toho bylo ještě více, trpí také nespavostí a nevydrží ležet déle než do šesti ráno. Podle známého vypadá jejich komunikace následovně.
Ona: Ko, ko, ko, dák.
On: Brum, brum,
Ona: Ko ko dák dák dák.
On: Brum, brum, mru, mru.
Ona: Kvo, kvo.
On: Brum, mru.
Když známý požádal majitele domu, aby mu zaručil noční klid, namísto odpovědi mu na stůl přistály účty paní X, které hovoří o její dobré platební morálce. Proč by se tedy domácí takové slépky zbavoval.
Známý teď spí v kuchyni a výrazně mu zešedivěly vlasy.
Nevíte někdo o nějakém byte bez slepice a medvěda za zdí?Komentáře [ 1 ]

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)