Větrník z Intersparu na vlastní kůži

Čeští obchodníci se předhánějí v tom, kdo vyrobí a prodá hnusnější cukrovinku. Dlouhou dobu byla na prvním místě náhražkárna Smetanová cukrárna, která své povedené blitky prodává jako zákusky v Tesku. Včera se ovšem před ní vyhoupli ti, kteří vyrobili větrník pro Interspar. Je ale docela dobře možné, že Smetanová cukrárna (nic od ní nekupujte, chcete-li přežít) se vecpala i do Intersparu.
Byl jsem na návštěvě u lidí, na kterých mi záleží. Hostitelka mi s úsměvem naservírovala větrník a k tomu kávu, kombinaci, kterou mám za normálních okolností rád. Větrník ale vykazoval spoustu podivností.
V první řadě nevoněl. Nebyl cítit ničím, ani karamelem (jak by měl), ani ropou, jak jsem měl očekávat. Dobrá finta, spotřebiteli v takovém případě totiž nezbývá nic jiného, než popadnout lžičku a zkusit tu mináž pozřít.
Svou lžičkou jsem do větrníku nejprve několikrát poklepal. Když se ozvaly jen duté zvuky, udeřil jsem více. Za normálních okolností by se zdravý a čerstvý větrník trochu rozpliznul. Ten z Intersparu ale neudělal nic, ani se nehnul.
Dotekem prstu jsem zjistil, že je tuhý jak zákon káže a propíchnout jej by byl problém i za pomoci vidlí. Přestože v tu chvíli bylo zřejmé, že tenhle kekel nemá s jídlem nic společného, pokračoval jsem sebetrýznitelsky dál.
Nabral jsem lžičkou trochu krému a vložil jej do úst. Než se mi zvedl žaludek, necítil jsem nic. Sousto mělo podivné skupenství, jako když kousnete do tuhého tučného masa ochuceného bakelitem. Byl v tom i pocit, jako když vás pobodají sršni – prostě krajně nepříjemný. Sousto nemělo ani tendenci rozplývat se, nýbrž drželo svůj původní tvar. Guma by se v ústech rozložila dřív.
Ke všemu, podle očekávání, nemělo žádnou chuť. Opravdu žádnou, jako když ztratíte paměť a nevíte, co se stalo.
Podotýkám, že ono sousto nešlo z tuhého větrníku odkrojit, tak jsem jej musel rozpůlit na dva kusy. V tu chvíli se na mě zašklebily mdlé barvy náplně. Pochopil jsem, proč si někteří malíři ubližují. Za takovou barvu by si člověk klidně odřízl ucho…
Poprosil jsem své hostitele, jestli bych mohl větrník vyhodit. Naštěstí souhlasili, navíc část z nich má s cukrovinkami podobné zkušenosti. Další část hostitelského týmu mi prozradila, že v Intersparu měli ten den větrníky v akci.
Ty svině je prodávali za 10,90 Kč, přičemž jejich hodnota je 500 Kč doplatek zákazníkovi plus medaile za chrabrost.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)