Vítej v útulku bastardů, ministře!

Kykyna, jinak bohužel prezident této země, dokázal v politice jedinou věc. Na začátku devadesátých let určil, jak by měl viditelný český politik vypadat. Z tzv. „Kykynina pravicového politického kodexu“ je zřejmé, že to musí být nadšený zloděj, v lepším případě kleptoman, milovník přijímání peněz z jakéhokoliv zdroje, oddaný fanoušek korupce a politického vydírání, měl by také mít několik úchylek, které nelze diagnostikovat, musí být zapálené sebestředné hovádko, které se tváří, že všemu rozumí, proškolený selfmasér ega a musí se přitom votlemovat jako imbecil.
Kam jen oko dohlédne, drtivá většina politiků si jeho kodex vzala k srdci a řídí se jím. Mohli bychom jmenovat, ale na jména takových bastardů je škoda místa. Všichni je koneckonců známe.
Nečasova vláda už částečně všechny ty vlastnosti také hájí (a někteří její členové drahně let), zčásti má v sestavě přičinlivé lemply, kteří se chtějí zalíbit a upozorní na sebe nějakým špičkovým sólovýstupem.
Nedávno to byl například jakýsi ministr Drobil, který – s přirozenou podporou vládce pekel Kykyny – chystal tunel na ministerstvu životního prostředí, což je ministerstvo, které ODS na pokyn Kykyny nenávidí až za hrob. Namísto Drobila tam poslala Chalupu, jehož kvalifikace na tuto funkci je v tom, že když starostoval v Praze 6, měříval si tam na náměstích výšku trávníku, a když byl podle jeho odborného názoru příliš vysoký, povolal do zbraně sekačky a sekalo se. Viděno optikou ODS: je to ekolog jako hrom a bylo by nejlépe, kdyby ze svého nadšení pro přírodu pořádně ubral.
Do politického útulku bastardů se čerstvě přihlásil jakýsi Vít Bárta, ministr dopravy. Omluvil se předsedovi vlády Nečasovi za to, že mu dal čestné slovo, že modré politiky lidé z Bártovy agentury ABL nikdy nesledovali. Za normálních okolností by za tuto lež (byť přiznanou) musel z politiky pryč. V České republice se podle Kykynina pravicového politického kodexu takový akt bere jako polehčující okolnost.
Lhář přece ministerstvo vést musí, nota bene takový lhář, který dal čestné slovo, že nelže. Vítej v útulku bastardů, Bárto.
Naprostým zjevením je i ministr zdravotnictví Luboš Heger, který kope za kalouskovskou TOP 09 (o Kalouskově poctivosti si přečtěte na stránkách www.bratri-v-triku.cz). Tento politický nekňuba vyrazil na jednání s rozzlobenými doktory, z nichž čtyři tisíce lékařů podalo k 1. březnu výpověď (což opravdu smrdí průšvihem), a nenabídl jim žádné řešení situace, jen je požádal, aby své hrozby o půl roku oddálili.
Jistě, podědil resort po povedeném triu Julínek, Cikr, Šnajdr, které plánovalo údajně k třicetikorunovému poplatku pro nemocné pacienty i povinné odevzdání jakéhokoliv orgánu na vrátnici při odchodu z nemocnice, aby je pak jejich strana mohla prodat, případně si je nechat. To ovšem neschopného Hegera neomlouvá. Našemu zdravotnictví, devastovaným léta letoucí neschopnými ministry, hrozí reálný problém. Jen politik to může nevidět, jen bastard to může neřešit.
Pokud Heger nemá podporu ve vládě, je tam těch bastardů celá hromada. Ale to vlastně víme… Kruh se uzavírá a je cítit vepřové…Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)