357. komnata

Kapela krajského formátu měla první koncert v Praze. Moc se na něj těšila a předpokládala, že v rockovém klubu proslulém politickými zákazy produkce bude vyprodáno. Kromě svého krajského mistrovství, které ocenili zejména porotci vyhledávací soutěže „Zahraj to v c dur, nebo radši ne“ v Horní Horní, měla i další důvod k sebejistotě.
Její kytarista se dobrovolně přihlásil do televizního dokumentárního seriálu 357. komnata, ve kterém plačky vzpomínal na náhlou smrt svého marockého křečka Kvída, jenž omylem vlezl do lednice a z nepochopitelných důvodů se zaklapl v boxu na paštiky. V něm se pak při pokusu vylézt ven umlátil rodinnými baleními májky.
Tento díl oblíbeného seriálu ale nebyl příliš úspěšný. Televize na něj zaznamenala skoro tak negativní ohlas, jako na časosběrný slovenský dokument o prznění plyšových hraček nazvaný Traktoristův riťuál. Režisérka Domina Balalajkovičová v něm sledovala zaměstnance tří rolnických družstev řadu let, dokonce i po jejich smrti. Kritika jej rozcupovala zejména proto, že uvádět ho v osmi stech dílech v hlavním vysílacím čase bez reklam bylo přece jenom fádní.
Frontman krajské kapely vystoupal na pódium a zařval: „Zemřel mi křeček, víte to?“
„Jdi do prdele a hobluj,“ ozval se pravidelný divák ze Šestajovic, který jezdí na koncerty automobilovým trenažérem.
„Ty,“ ukázal na něj kytarista vztekle svou gumovou rukou. „Chci vám říct, že stejně mám na hlasivkách hnidy a nemůžu zpívat, takže si nemyslete, že se z vás podělám.“
Publikum ztichlo.
„A taky byste měli vědět, že mě sejří, že je vás tady tak málo. Pět lidí jsme naposledy měli někdy loni, a to už je hromadu let,“ hřímal kytarista.
„Hraj!“ zakřičel zkusmo pravidelný divák ze Šestajovic.
„Kvído byl borec, nezasloužil si takový konec,“ podotkl ještě kytarista a hrábl do strun.
Ozval se podivný zvuk a opakoval se pak ještě třikrát.
„Sakra,“ zařval kytarista. „Já zase zapomněl, že mám gumovou ruku.“
Strhl z ramene kytaru a mrštil jí na pódium.
„To už je letos potřetí!!“
Chvatně opustil pódium a s ním i jeho bubeník, druhá polovina kapely krajského formátu.
Pravidelný divák ze Šestajovic sedl na trenažér a odjel domů. Těšil se, že alespoň uvidí další díl Hercula Poirota.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)