Nejlepší vtip na světě

V magazínu Svět jsem se dočetl, že vědci zjistili, jaký je nejlepší vtip na světě. Je to sice bizarní, protože „kvalita“ vtipu je vždy závislá na kvalitě vypravěče i posluchače, jeho náladě, životních vlastnostech a třeba i situaci, ve které je anekdota prezentována. Vědci nicméně přijdou na všechno. Ještě že je máme.
Doposud nejrozsáhlejší studii zabývající se humorem tedy uskutečnili vědci z Britské asociace pro pokrokové vědy pod vedením Riacharda Wisemana v roce 2001. Vyhodnotili tehdy dva miliony reakcí internetových uživatelů na 40 tisíc vtipů pocházejících ze sedmdesáti různých zemí. Po roce práce byl zveřejněn ten nejlepší. Tady je:

Dva muži jsou v lese na lovu, když tu náhle jeden z nich zkolabuje. Sveze se k zemi, má strnulý pohled a zdá se, že nedýchá. Druhý lovec hned vytáhne mobilní telefon a vytočí číslo rychlé lékařské pomoci.
„Haló, potřebuju pomoc. Můj kamarád je mrtvý, co mám dělat?“ hlásí zmateně.
Operátorka mu odpoví konejšivým hlasem: „Uklidněte se, pomůžu vám. Nejdříve se ale ujistěte, že je váš kamarád skutečně mrtvý.“
Na druhém konci telefonu je chvíli ticho a pak se ozve výstřel. Hned po něm lovec řekne do sluchátka: „Hotovo. Co mám dělat teď?“Komentáře [ 7 ]

 • wuxia napsal:

  Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput![

 • nada novakova napsal:

  Tak nevim, tohle by me tedy nerozesmalo, at by to pronesl jakoli spickovy vypravec.. mozna nemam ten spravny smysl pro humor, podle panu vedcu, mozna..

 • Veruš.. napsal:

  To mě teda nerozesmálo..

 • Radek napsal:

  Trapný :DDDD

 • Eva napsal:

  No…vyloudila jsem malý ironický úšklebek…Mám raději vtipy ze života, jako je tento:
  Po divokém mejdanu se chlap vzbudí vedle cizí ženy a ptá se:
  „Proboha, kolik je ti let?“
  „No přece tolik, na kolik vypadám!“
  „Mě neser, tak dlouho člověk nežije!“ :D

 • martin napsal:

  trapný jak svině

 • Trololol napsal:

  Vy všichni jste trapní kdo tu píšete také sračky typu : „Nezasmál/a jsem se“ nebo „Je to blbost“ běžte laskavě do piče nikoho nezajímá jestli jste se zasmáli nebo ne..

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)