Guano Apes: vysvětlení po dvanácti letech

4. července 1999 vystoupila na festivalu Rock for People v Českém Brodu první opravdu velká zahraniční kapela. Guano Apes byli tehdy velikány evropského formátu s přesahem za oceán. Když bylo potvrzeno, že na hřišťátko do relativně prťavého Českého Brodu, kde se tehdy akce ještě konala, skutečně dorazí, všem pořadatelům se rozklepala kolena. Bylo to jako kdyby Foo Fighters měli přijet do Otovic u Broumova.
Kapela pak skutečně dorazila, odvedla skvělou práci, ovšem zůstala po ní trochu divná pachuť. Vyžadovala totiž od pořadatelů neuvěřitelné množství ručníků. V devětadevadesátém roce to bylo pro Čechy neobvyklé až zvláštní. V podstatě nikdo z festivalových pořadatelů netušil, že touha po kusech froté hadrů může být u zahraničních hvězd tak nadměrná.
Pamatuji si, že tehdy pořadatel Michal Thomes sháněl ručníky kde se dalo, aby nakonec obětoval své rodinné. Vybrakoval doma šuplíky, poskytl je v dobré víře kapele a ona je nakonec drze sbalila a odvezla. Dnes už víme, že se na množství a osud ručníků nijak zvlášť nehledí. Tehdy byl ale Thomes smutný a myslím dokonce, že doma čelil nevybíravému ataku ze strany zbytku rodiny.
Ve čtvrtek 10. března jsme s přítelkyní dělali rozhovor s kapelou Guano Apes. Přímo se zpěvačkou Sandrou Nasic, která u toho před dvanácti lety samozřejmě byla. Poprosil jsem svou přítelkyni, která vládne skvělou angličtinou, aby se pozeptala na osud těch ručníků z Českého Brodu.
Myslel jsem to zpočátku spíš jako fórek, jenže… Nálada během rozhovoru byla skvělá a Sandra se v jednom kuse chichotala (seděl vedle ní její přítel a ona se smála proto, že se prý styděla před ním mluvit anglicky). A tak se má přítelkyně zeptala.
Sandra se po té otázce mile zasmála a řekla, že si na to vzpomíná!!! Kde jsou ty ručníky, už sice opravdu netuší, ale tehdy prý měla kapela manažerku, která měla pro shánění ručníků pro muzikanty slabost a postavila na tom v určitých hodinách své bytí a nebytí. Michal Thomes měl zkrátka smůlu: byl ve špatný čas na špatném místě.
„Už s námi ale není,“ uklidnila nás Čechy nakonec Sandra.
Kauza je uzavřena. Po ručnících tehdy prahla manažerka se „závislostí na nich“, ne kapela. Vše je vyřízeno, vše je prominuto, jede se dál.Komentáře [ 1 ]

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)