Čitelné mísení Gipsy.cz

Na své třetí desce se Gipsy.cz ve velké míře soustředili na přehledný zvuk a čitelnost nástrojů. Navýšili i jejich kvantitu, ačkoli tato v přirozeném souzvuku zvuků funguje v podstatě skromně a účelně.
Album Desperado obsahuje jak obdivuhodně divokou jízdu romského folklóru smíseného s tím balkánským, tak melancholii vklíněnou například do písničky Čhaje, čhaje o tom, že láska čeká na každého, jen třeba právě není v dohledu.
Gipsy.cz ale nedospěli. Nevyhýbají se nadále různým vtípkům v hudbě, textech i doprovodném slovu a nadále tu a tam ctí infantilní rýmovačky. Přitom hudební styly (mezi nimiž je vedle folklóru nutno v jejich případě respektovat i pop, folk nebo hip-hop) splétají hravě a snadno.
Radoslav Banga by jako strůjce nového alba sice vystačil s přirozenou muzikálností. On ji ale pomohl aranžérskou hloubavostí a schopností dělat si šoufky z vlastních slabin.
Gipsy.cz si tedy zachovali charakteristický zvuk a jako bonus vyjevili tendenci posilovat jej k čemusi zatím těžko představitelnému.

Hodnocení: 70%

Gipsy.cz: Desperado
Supraphon, 44:38

(Tato recenze vyšla v deníku Právo v sobotu 23. dubna 2011.)

 Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)