Dalších pět podoteků

1/ Když jsem šel včera (30. května) dělat rozhovor se zpěvákem Daliborem Jandou, několik přátel mi předtím řeklo, abych se zeptal, jak že je to s tím jeho penisem. Abyste rozuměli: již řadu let se v hudební branži traduje, že má nejdelší přirození ze všech našich zpěváků. Padlo i číslo 32 centimetrů, což mělo být měřeno v poloze klidové. A tak jsem se zeptal, byť mi bylo trochu trapno. Janda odpověděl, že mě asi zklame, ale celou historku si prý vymyslel nejmenovaný redaktor jmenovaného bulvárního listu Aha!, který mu tuto vlastnost před lety přiřkl. Skutečnost je prý mnohem prozaičtější a zpěvák žije normální pokojný život bez rekordní délky. Ještě se budu muset poptat Petra Hapky. O něm se cosi podobného říká také. Janda mi ale naznačil, že i tahle bajka pochází z kanceláře onoho novinářského pohádkáře.

2/ Kolega Stanislav Dvořák z Novinek.cz se pozastavuje nad tím, jak je možné, že britská zpěvačka Amy Winehouse vystoupí letos v létě v okolních zemích, zatímco u nás nikoliv. V tomtéž článku konstatuje, že tato talentovaná alkoholička a smažka momentálně opět pobývá v léčebně, čímž si vlastně na svůj povzdech o její letní nepřítomnosti v Čechách dal odpověď. O koncertu Amy Winehouse jednali například pořadatelé Rock for People. Zpěvačka je ale velmi drahá a především dost nespolehlivá. Kdo vám zaručí, že v den, kdy má koncertovat, nebude někde polehávat někde na hotelu ve vlastních zvratkách. Neuspořádat koncert Amy Winehouse se jeví být moudré rozhodnutí.

3/ Můj „oblíbenec“, inteligentní džentlmen fotbalových trávníků Tomáš Řepka možná odejde kamsi do Saudské Arábie. Zaplaťpánbůh. Naděje na jeho odchod svitla poté, co se prý pohádal v šatně s majitelem klubu Křetínským, který přišel týmu v pauze utkání s Libercem říct, aby se snažil vyhrát (když už ho platí). Kliďas a nekonečný sympaťák Řepka se na něho urval se slovy, že prý nerozumí fotbalu. U hysterického zákeřňáka, který plive po protihráčích, sprostě nadává jim, spoluhráčům i rozhodčím, trefuje míčem ležící fotbalisty soupeřova mužstva, neustále máchá rukama a s chutí boří televizní kamery, je to politováníhodné nedorozumění. Jmenované věci totiž fotbalová pravidla zapovídají, pročež se obávám, že mistr Řepka nepochopil ani podstatu hry, natož pak její smysl. Když odejde, bude to pro morální úroveň české fotbalové ligy přímo spásné.

4/ Omylů se nedopouští jenom Řepka. Na víkendové konferenci strany Věci veřejné několikrát zazněla fráze „boj s korupcí“. Těžko s ní však může bojovat strana, která je na korupci přímo postavena. To je mimořádná pitomost, která by Bártovi, Johnovi a jejich nohsledům měla dojít. Dejme jim ale čas, je to těžká lekce logiky.

5/ Ochrana proti virovému onemocnění ze španělských okurek je den ode dne jiná. Zpočátku stačilo umýt si ruce. Pak jsme si je po styku s okurkou měli mýt déle a posléze bylo nutné vydrbat pod tekoucí vodou ještě nůž, kterým jsme okurku nakrojili, struhadlo, misku, kuchyňskou linku a psa. Podle mých informací by nám na konci týdne měli pro klid v duši hygienici doporučit akutní amputaci dlaní. Evropská komise soudí, že je to stoprocentní ochrana proti virům.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)