Společenská i sólová hra Pojmenuj obraz

Když jsem před mnoha lety míval volné večery, ba dokonce i kusy dnů, leckdy jsem se bavíval hrou, kterou lze provozovat sólově i ve skupině. Ve skupině je zábavnější, bez asistence jiných osob také, ale musíte být veselá kopa s velkou představivostí a chronickým smyslem pro humor. Ta představivost je klíčové slovo. Bez ní tu hru hrát nelze. Přesto se s vámi o její pravidla rád podělím.
Malíř namaluje soulož. Neví ovšem, jaký dát obrazu název. Takové jako „Milování vyléčených astmatiků“, „Láska v troubě“, „Sexem proti marťanům“, „Najdi křečka“ nebo „Sex teče“ mu připadaly tristní. Lepší název ale nevymyslel, a tak se rozhodl prezentovat obraz na své výstavě a vyhlásit při té příležitosti anketu o název pro něj.
Když výstava skončila, ze schránky umístěné u obrazu vysypal celou hromadu papírků s názvy, které vymysleli návštěvníci. Pustil se do čtení, ale bohužel narážel jen na obyčejné, hloupé nebo vulgární. Byl zklamaný, ale poslední papírek jej zachránil. Namísto nápadu na název na něm byl napsaný strohý vzkaz: „Přečtěte si titulky z novin“.
V tuto chvíli vezmou účastníci hry noviny a nahlas čtou titulky, přičemž mají před očima představu obrazu s namalovanou souloží. Musím říct, že je to mnohdy nekonečně zábavné.
Před revolucí například stály zato titulky typu: „Se Sovětským svazem na věčné časy“, „Závěry XV. sjezdu strany splnili jako první choromyslní“, „Národní podnik Stavodělna splnil plán na sto procent“, „Soudruh Biľak oslavil sto padesát let v plné soudružské síle“, „Pil na schůzi uličního výboru“ nebo „Vojáci nastoupili k plnění svých vojenských povinností a obraně vlasti“.
Po revoluci je to ale také zábavné. Vzal jsem si například k ruce noviny z posledních hodin a názvy pro obraz s namalovanou souloží by mohly být následující: „Britská královna uctila Iry, kteří bojovali proti Britům“, „Bártův guru pro hluk i nástěnku“, „Véčkaři v krajích ztrácejí trpělivost“, „Na čisté zakázky věří jen šest z deseti stavbařů“, „Cyklisté protestovali“, „Pro fabriku je marketing prioritou“, „Tušení vládního finále“ anebo „Na lepší kloub si připlatíme už příští rok“.
Přeju dobré novinové titulky.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)