Zabili Usámu, zamkněte se!

Pondělní ráno přineslo hodně špatnou zprávu. Američané zabili Usámu bin Ládina, chlapíka, kterého několik let předtím poctili pseudonymem „Nejhledanější terorista světa“. Stál údajně za útoky na jejich vysokou stavební pýchu v roce 2001, takže si smrt zasloužil.
Smutné na tom je, že tuto zprávu světu zvěstoval prezident Barack Obama, ten, jenž se několikrát pasoval do role mírotvorce a rozumného demokrata. Obávám se totiž, že ze svých úst dnes odstartoval další krveprolití. Přeju si také, aby za zabitím bin Ládina nestál nějaký pitomý český dobrodruh, protože si dovedu představit, že stoupenci bin Ládina a stoupenci pocitu o zlu, které prýští ze západního světa, začnou jednat. Kdyby tam ten dobrodruh byl, začali by jednat i u nás. (Nesporně je to ale dobrá zpráva pro pražský Dopravní podnik, který tím pádem nebude muset vracet koše do stanic metra, protože lze očekávat, že tento svět bude v následujících letech mimořádně vystrašený ze všeho, co přijde z východu.)
Američané se bohužel v minulosti roztahovali po celém světě. Nemá to moc logiku, ale berme to jako jejich idiotský plezír daný třeba historickým vyvražďováním indiánů tam, kde oni byli dříve než dnešní Američané. Muslimové to neustáli a začali se zlobit. To logiku má. Pak se naštvali, zosnovali útok na americký barák s dvěma věžemi, shodili ho letadly a pohřbili v něm tisíce lidí. Má to logiku, ale je to trestuhodné svinstvo. Američané nato vlétli na východ a pod zástěrkou čmuchání po teroristech zabili spoustu civilistů. Jistě jich bylo tolik, že to dalo na počet civilistů zabitých při útocích na dvouvěží v roce 2001. Logiku to bohužel má. Američané ale nebyli spokojení s tolika mrtvými a hledali Usámu. Neuvěřitelných deset let ho nebyli schopni dopadnout, až nyní. Má to logiku, ale jenom ve válečnickém světě.
Bylo by s podivem, kdyby protiamericky naladění muslimové nechali smrt své ikony bez odezvy. Však už také Američané varovali své občany, aby si dávali pozor. Možná pro ně udělají víc, ale těžko zabrání tomu, aby se protizápadní muslimský svět, nyní bezesporu rozčílený k zalknutí, pustil do odvety.
Dnešní Obamův slavnostní projev byl možná zahájením dalších bitev a válek. Rád bych se mýlil, ale nemám z té zprávy vůbec dobrý pocit.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)