Bryana Adamse jeho písničky předstihly

Kanaďan Bryan Adams přijel do Prahy počtvrté. V devětadevadesátém byl hvězdou polozapomenuté přehlídky Jam, o čtyři roky později zpíval v hokejové hale v Holešovicích a v roce 2006 při jeho skladbách jásala dnešní O2 Arena.
Tamtéž dorazil i v neděli večer a na koncert přilákal na třináct tisíc diváků. Bylo příjemně plno, dalo se dýchat i tančit a umělci začali už krátce po osmé, neboť jejich program měl šestadvacet položek i s přídavky, což dalo na více než dvě hodiny koncertu.
Minulé Adamsovy zastávky v Praze poskytly zajímavé srovnání. Pakliže si dnes jednapadesátiletého lamače ženských srdcí pamatujeme jako plnokrevného sympaťáka se sexy nakřáplým hlasem, energií v každičkém gestu a syrovým zpěvem přímo na pódiu (to vše tu předváděl ještě před pěti lety), byl tentokrát ve formě slabší.
Jeho pěvecký výraz už tolik nejiskří, kapela hraje výtečně, leč až moc rutinérsky a zpěvákovo charisma pokryly roky i vrásky, pročež se na pódiu tu a tam mezi čtyřmi doprovodnými muzikanty ztrácel.
Důsledkem byla situace, při níž Adams prezentoval dobře známé skladby (a že těch opravdových hitů nabídl během večera mnoho), a byť tak činil v porovnání se starými časy na půl plynu, písničky diváky stejně rozpohybovaly a přiměly k potlesku.
Je v nich totiž pravověrná rock’n’rollová síla, která se v notách uhnízdila v okamžiku, kdy přicházely na svět bez kalkulu a ambicí. Adamsův repertoár je složen z přímočarých a melodických skladeb, které lze snadno zahrát na jednu kytaru a pořád při tom bude cítit poctivá rocková energie.
V Praze tak písně předstihly Adamse. Jedním dechem nutno ale dodat, že v jeho přednesu prosvítaly i vzpomínky na časy, kdy to na koncertech jiskřilo o něco víc.
Nejkouzelnějším okamžikem večera bylo, když Adam pozval na pódium zpěvačku z řad publika. Přišla dívka Ira z Kazachstánu, jež si posléze společný přednes skladby When You’re Gone (Adams ji zpívá s Melanií C ze Spice Girls) po jeho boku užila tak radostně, až to bylo dojemné.
Adams také neopomněl zmínit Nadaci Terezy Maxové, kterou podporuje dlouhodobě. Pro ni byla písnička Heaven.

Hodnocení: 65%

(Tato recenze vyšla v deníku Právo 21. června 2011)Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)