Čtyři nové podoteky

1/ Z přízemního okna na mě stará babizna plivla. Hutný hlen mě těsně minul, dopadl na zem a vůbec se neroztříštil. Vyděšeně jsem na ni pohlédl a ona sykla jen „Pche!“. Skryl jsem se po deseti metrech za rohem a sledoval, jestli nenávidí i ostatní. Plivala po všech, respektive po těch, před nimiž jí její ústní výrobna ponechala vyrobit v ústech hutný hlen. Když zavřela okno, pod ním na chodníku bylo hlenové kluziště. Neviděl jsem dlouho nic tak zahořklého.

2/ Na festivaly se chystá frontální útok s novým blivajzem. Na Sonisphere prodejci čínských nudlí premiérově uvedli jejich smaženou podobu s nadměrnou dávkou odporné cibule. Můj vztah k cibuli je ryze záporný, a tak její přítomnost v čínských nudlích ve mně vyvolává pocity z trýznění španělskou botou. Prodejci jídla už tedy přišli na to, že lze plevel cibuli dát do čehokoliv a prodávat to jako chutné nebo pikantní. Bohužel je dost strávníků, kteří jim to svým apetitem potvrdí. Smrt cibuli!!

3/ V cukrárně. Zákaznice: „Prosím vás, ten větrník máte jenom s karamelem?“ Prodavačka: „S karamelem. Ale to máte jedno, stejně to nepoznáte.“ Prodavačce uděluji medaili za pravdomluvnost. Cukrovinkové náhražky skutečně nemají žádnou chuť.

4/ Proti zvýšení sazby DPH u knih a tiskovin protestují i ti, kteří před posledními volbami volali po zvolení pravice. Hlupáci měli pocit, že jim tato část politického spektra nesáhne na jejich jistoty a že nebude mít snahu je ožebračit jako všechny ostatní, aby měla prostředky pro svou oblíbenou disciplínu – korupci. Na včerejší demonstraci proti zvýšení DPH u tiskovin tedy protestovali i šéfové pravicových deníků a časopisů a třeba i výstavně pravicový šéf českého PEN klubu Jiří Dědeček. Ten se prý v proslovu dokonce tázal, zda jde o blbost, nebo aroganci moci. Chvályhodná sebekritika.Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)