Na Mejdnech

Kamarád mi před časem vyprávěl, kterak spolu s jinými přáteli vyrazili škodovkou v polovině osmdesátých let na koncert skupiny Queen do Budapešti. Sraz byl v bodu A, dva lidé se nabírali v bodu B a dalších sedm set kilometrů odtud byl bod C, tedy Budapešť – místo konání koncertu. Dvojčlenná výprava z bodu A měla sraz s dvěma členy v bodě B v hospodě. Přijeli, pozdravili se, zasedli ke stolu, dali pivko, pak si ho dal i řidič, následoval tuzemáček a ve finále leželi ti čtyři nacamraní na stole, v kapse jim voněl lístek na koncert světové legendy, ale oni nevěděli o ničem. Alkohol je zmohl a do Budapešti nikdy nedorazili. Přesto prý posléze dlouhá léta vykládali, že byli na „Kvínech“.
V sobotu se v Praze konal festival Sonisphere s hlavní hvězdou v podobě Iron Maiden. Asi stokrát jsem ten večer nechápal, proč si zcela konkrétní opilá troska na takovou akci kupovala vstupenku, když z ní prokazatelně nemohla nic mít, některá dokonce už ve chvíli, kdy první tisíce diváků z pódia rozehříval český Debustrol (to bylo kolem poledne).
Třikrát na mě odkudsi spadl opilec a sesunul se bezvládně k zemi. Jeden s krvavým šrámem mě tak tak míjel a díky tomu mi neotiskl svou alkokrev na světlemodré triko. Při koncertu Korn vedle mě další vydával nekontrolovaně pazvuky hodné srazu imbecilů na tankodromu, při vystoupení kapely Kreator mi zase jiný položil zásadní otázku dne: „Kde to tady teče“ a nebyl schopen ani po několika neplatných pokusech vysvětlit, co hledá.
Vrcholem byl žalostný pohled na vožralého čtyřicátníka, který domočil do umělohmotného pisoáru, otočil se, přirození nechal venku, sedl si na mušli, do níž před chvílí čůral, a usnul. Během pár minut se kolem něho shromáždilo dalších asi dvacet úspěšných alkoholiků, kteří svému příteli z domu smutku při spánku radostně aplaudovali. Vzbudili ho až po deseti minutách a on si konečně schoval přirození, vyflusl krvavou slinu a uklonil se. Pak opustil pisoár i s mapkou, kterou agresivní moč z mušle udělala na zadku jeho gatí.
I takhle bylo na Mejdnech.Komentáře [ 3 ]

 • Lucas napsal:

  Presne tak.Taky nikdy nepochopim lidi ktery se tahnou pres celou republiku,a i ze zahranici,aby ve finale vydrzeli maximalne na otevreni haly,nebo v tomhle pripade arealu.
  Taky by me zajimalo kde mel poradatel zajisteny parkoviste pro tolik traktoru a kombajnu kterymi jiste vetsina navstevniku dorazila.

 • Honza Michálek napsal:

  Jardo, vzpomínám si na Tvůj komentář z první Metallicy v Brně, kde si psal úplně o tom samém. Při vystoupení Korn mi ožralej, šedivej člověk řval furt do ucha „Hop,hop,hop“ a po několikerém upozornění, že mě zajímá kapela a ne on se naštěstí asi dostatečně unavil a usnul u zábrany.

 • Honza Michálek napsal:

  Netvrdím, že jsem se nikdy na koncertě neopil, ale nepochopím, jak se může někdo ožrat u takovejch legend. Holt, někdo se tam jde ožrat s pocitem, že mu hrajou Mejdni k pivu a někdo tam šel za muzikou jí poslouchat a pokoukat, já byl to druhé.

Přidat komentář

(Povinné)
(Povinné)
(Povinné)